Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Videokameránál a minimum fény...

Videokameránál a minimum fény mennyi legyen, ha esküvőn akarok videozni normális minőségben?

Figyelt kérdés

Néztem két videokamerát:

[link]

[link]


A Panasonic-nak Minimum Fény: 4 lux, Éjszakai mód (1 lux), Sony-nál ez fix 3 lux. Melyik a jobb megoldás? Valamint ezek a videokamerák mennyire használhatók jó minőségű esküvői/rendezvényes video felvételek készítésére?



#LUX #viedokamera #minimum fény
2016. ápr. 22. 16:32
 1/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy aksit + aksi töltőt a Sony-hoz jóval olcsóbban lehet kapni. Ez a Sony mellett szól.

[link]

A Panasonichoz egyenként lenne 22.000 Ft. Legalábbis ez az, amit találtam.

Még kérdés az is, hogy ezeknek Full HD-ban mi lehet a max fps, amit tudnak?

2016. ápr. 22. 17:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Figyu!


Az 1 Lux az nagyon gyenge megvilágítás. Annyi, mint amit a telihold ad. De az hogy 4 lux van megadva, az azt jelenti hogy annál a megvilágításnál a koromfekete és a rikító fehér éppen megkülönböztethető.


A Panasonic jobbnak tűnik. Ha 1LUX módban akarod használni, akkor nyilván csak lassan mozgó dolgokat tud rögzíteni

2016. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, mondjuk ez alapján a 4 lux több(kevesebb), mint elég :)

[link]


Szóval egy ilyennel bátran videozhatok akkor? Nem lesz szemcsés, felbontása is jó (persze nem 4k, de annyi pénzem nincs), video formátum is ok szerkesztésre, még ha komplikáltabb is, igaz? Optikai képstabilizátor is pipa. Napellenzőt meg lehet hozzá kapni külön. Azon kívül memória kártya kell (64gigás nem árt, gondolom), aksi, meg töltő, esetleg egy állvány és kész vagyok kamerázni? :)

2016. ápr. 22. 22:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, ha be akarom biztosítani a felvételemet, hogy ne vesszen el, akkor nem jobb lenne, ha lenne belső memóriája? Netalán 2db 32 gigás kártya? Vagy már nem para a memóriakártyáknál az adatvesztés? Meg olvastam, hogy miniDV-t is használnak, az jó alternatíva? Bár videokamerát ilyen árkategóriában nem láttam, ami azt fogadná.
2016. ápr. 22. 22:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy, hogy ez ugye CMOS, nem CCD. A képminőséget tekintve ki melyiket preferálja, vagy egyértelműen profibb a CCD?
2016. ápr. 22. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:

A CMOS és CCD önmagában nem perdöntő. Ezektől a himi-humi kameráktól ne várj profi minőséget! Eleve az objektívjük elég gyenge szokott lenni (akárcsak a digit. fényképezőké!), hordózaj, meg egyéb aberrációk keletkezhetnek. Onnantól hiába veszed HD -ba a menyasszony elnyúlott (ugye tökéletlen lencse; szférikus aberráció!) fejét.


Nem kell annyira rámenni erre a HD témára. Egy HD kamera lehet sokkal maszatosabb képű, mint ami csak HD Ready. És ezek mind főleg mozgásnál látszanak.


A 64GB kártya meg nem tudom mennyire elég, de mondom: ezt a HD-t ne erőltesd. De majd úgyis kipróbálod. Vegyél fel kisebb és nagyobb felbontásban is. Alig fogsz különbséget látni minőségre. Viszont a tárterület igénynél jelentkezni fog a különbség.

2016. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még egy dolog. A Rambó 2 -t is felvették, és hidd el nekem; nem HD kamerával! Gondolj arra, hogy mekkora egy DVD felbontása: 768x576


Aztán az is egész jó. Nemde?!

2016. ápr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, kösz nem problémázok akkor annyira. Egyiket meglövöm szerintem :)
2016. ápr. 22. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!