Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A fotó felbontás és a videó...

A fotó felbontás és a videó felbontás miért különbözik?

Figyelt kérdés
Egy akciókamerát szeretnék vásárolni és a termékleírásban találtam, hogy a videó 1080x720 (ami nekem megfelene) és a fotó felbontása 1.3 Megapixel (ami körbelül a minecraft) :D Én csak videózni szertnék vele de nem értem, akkor ez a kamera most jó minőségben vesz fel vagy nem?

2016. máj. 8. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért azt remélem tudod, hogy a videó felbontása csak 0.92 Mpix. A fotó felbontása tehát nagyobb valamivel. De egyébként nem ez határozza meg a felvétel minőségét.
2016. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel egy kicsit segítettél, de akkor mitől függ a videó minősége?
2016. máj. 8. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég sok mindentől. A szenzor minőségétől és méretétől, az optikától, a feldolgozóegységtől, a szoftvertől stb...
2016. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huh! Látom értesz hozzá. Abból amit írtál nem sok mindent tudtam felfogni de ez nem azt jelenti hogy nem hasznos válasz csak én vagyok hülye hozzá, szóval ment a like. Ha van időd még egy kicsit ezzel foglalkozni, akkor rá tudnál nézni erre a kamerára?: [link] (nem akarok drágább kamerát 15ezer forintnál) Esetleg ha tudsz ehelyett jobbat ilyen árban, akkor annak nagyon örülni fogok! Előre is köszi!
2016. máj. 8. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Maximális felbontás Fotó módban: 1.3MPix----->5MPix: [link]
2016. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod beleásni magad nagyon a szakzsargonba, akkor a legegyszerűbb, ha tesztfotókat/-videókat nézel, és az alapján eldöntöd, hogy megfelel-e neked a minőség. Ebben az esetben se ítélj az első szépen komponált tájképből, keress minél változatosabb viszonyok között rögzített anyagokat (szürkületben, sötétben, ellenfényben stb. készült képek).
2016. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!