Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Általában milyen obit használn...

Általában milyen obit használnak esküvőkön/hasonló helyeken? Fontoss

Figyelt kérdés

Hobbiból fotózok, de érdekel komolyabban is a téma.

Olvasgatok, tanulgatok, viszont az objektíveket és számukat nehezen tudom megérteni, valahogy a számokkal mindig meggyűlik a bajom, nem hiába álltam hadilábon a matekkal....


18-55 mm-es obim van és egy régi Heliosom, aminek imádom a képeit de nehezen találom el az élességet, így emberek fotózásánál nem sokra tudom használni.


Mivel az ismerősök közül egyre többen kérnek fel,hogy készítsek pár fotót róluk, a gyerekeikről, keresztelőben, szülinapkor, így elhatároztam,hogy veszek egy jó obit, amivel mégjobbat tudok nekik adni, és persze magamnak. Azt akarom,hogy tetsszen amit vissza látok.

Esküvőkön és ilyesmi helyeken milyet használnak a fotósok? Hogy szép mosott a háttér, bokeh-es és annyira éles az alany?

Konkrét példákat szeretnék, nagyon megköszönném a segítséget!

Nikon d5100am van.


2016. máj. 17. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvass visszább, ehhez hasonló téma már szerepelt.

De addig is egy nagy fényerejű 50mm-es fix objektív használata javasolt...

2016. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Apa, pár napja már megkérdezted ugyanezt. Minden héten tervezed feltenni ezt a kérdést?


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..

2016. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már kétszer leírták tehát neked az 50/1,8-ast. Én még hozzátenném a 85/1,8-ast, gondolom ennél többre úgysincs pénzed egyelőre (de ha van, az csak jó hír).
2016. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészről tanulj addig míg nem tudod, hogy mire van szükséged ahhoz amit fotózni akarsz, hiszen a kérdésedből kiderül, hogy még az alapokkal sem vagy tisztában, másrészt amíg az alapokkal sem vagy tisztában ne akarj esküvőt fényképezni. Egy esküvő fotózása felelősség és sem tudásban, sem a felszerelésedet tekintve nem vagy alkalmas rá, hogy elvállalj egy esküvő fotózást. Tele a net fotósulis cikkekkel amikből megtanulhatod azokat a fránya számokat, hogy mitől lesz mosott a háttér, hogy milyen hatással van a kész képre egy-egy körülmény/beállítás megváltoztatása és amíg ezek nem mennek rutinszerűen és nincs redundáns felszerelésed (értsd két váz, 4-5 objektív, triplaannyi memóriakártya mint amire szükséged lehet, triplaannyi akku mint amire szükséged lehet stb...) addig felejtsd el az esküvőket.
2016. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!