Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a monopod...

Bé.Gabi kérdése:

Mi a véleményetek a monopod állványról? Abszolút amatőr vagyok. Nem kívánok profi felvételeket készíteni, csak annyit szeretnék, hogy a digit kamera felvételeinél visszaszorítsam a kéz által keltett képremegést.

Figyelt kérdés
Biztos a három lábú lenne a megfelelő, de szerintem ez a praktikusabb utazás szempontjából.

2016. máj. 18. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak ajánlani tudom!!!

Nekem egy HAMA Star 78 mono állványom van.

Viszont még egyszer átolvasva a kérdésedet úgy látom, hogy Te inkább fotózáshoz használnád, mert én inkább videózáshoz használom többet. Végül is mindegy. Szerintem nagyon hasznos eszköz és még nem is drága: kb.5ezer forint volt tokkal.


Én sokat használom, gyerekeim fotózásánál, videózásánál javítja a végeredményt, és sokkal több szögből lehet alkotni, mert megnő a lehetőségek száma, hogy honnan készíts felvételt.


Én inkább videózásra használom, nem is szeretek nagyon fotózni mert kommersz gépem van. Viszont videózáshoz rengeteget használom, mert a mellkashoz kényelmesen neki lehet támasztani a fönt hátrafelé kilógó rögzítőkarral és remegésmentes videókat tudok így készíteni. Használtam óvodában farsangi, anyák napi videók készítéséhez.

Számomra egyik elengedhetetlen kelléke a videózáshoz.

De fotózásoknál is hasznos.


Viszont extra nagy zoomolásoknál beremeg a kép. Azért nem váltja ki teljes mértékben a háromlábúkat.40 szeres digitális zommoknál azért jócskán van remegés.....

2016. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat. Teljesen kielégítő volt. Pontosan erre voltam kíváncsi. Amúgy a remegésmentes szót kerestem mikor írtam a kérdést :-).

Én is a videózásra gondoltam.

Mégegyszer köszönöm.

2016. máj. 19. 07:36
 3/4 acelsziv ***** válasza:
40%
Ha picit többet rászánsz az Extreme Digitalban most akciós a Sunpak Ultra 7000TM ami egy piszok jó állvány és a közepe kivehető monopodnak.
2016. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha valakit még érdekel a téma.

Monopod igazán videózáshoz lehet hasznos, de fotózásnál is segít. Már abban az esetben is csökkenti a kézremegést, ha csak rácsavarjuk a gépre és kihúzzuk, nem muszáj letámasztani. Ilyen jellegű mozgásnál egyfajta ellensúlyos stabilizátorként működik.

Letámasztva szinte remegés nélküli íveket lehet vele tenni pl. céltárgyak felett. Távoli képek estén úgy fogalmaznék, a semminél jobb. Természetesen, minél távolabbi, annál használhatatlanabb. Ilyen esetben a jól bevált tripod a nyerő.


Ha valaki monopodot szeretne, akkor ezt a jellegűt ajánlanám a figyelmébe. (én csak kiállításon próbáltam ki, nincs sajátom, nekem jó a tripod és a gorillapod)


https://www.youtube.com/watch?v=P7bnxcMS0Oo

2018. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!