Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » DSLR gépre a clear szűrő...

DSLR gépre a clear szűrő tükröződik?

Figyelt kérdés

Most vettem egy Nikon D5500 fényképezőt, és szeretnék rá egy szűrőt venni a lencse védelmére (szóval nincs szükségem semmi féle effektre). Állandóan szeretném a gépen hagyni.

Néztem az UV szűrőt, ami könnyen tükröződhet, és amúgy is felesleges, mert a fényképező objektívje UV szűrős.

Utána rátaláltam a polár szűrőre, viszont az csak jó fényviszonyok között használható, mert jelentősen megakadályozza a fény optikába jutását.

Szóval esti használatra sem az UV, sem a polár szűrő nem alkalmas az én felfogásom szerint.

A clear szűrőkről viszont nem találtam különösebb leírást vagy tesztet.

Van esetleg valakinek tapasztalata? Van valamikor valamilyen hatása (pl. tükröződés) a képekre?

Szívesen veszem az egyéb javaslatokat is, hátha vmire még nem gondoltam.

Köszönöm! :)



2016. máj. 25. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen optikai elemet iktatsz a fény útjába, az befolyásolja a képet.


Tökmindegy, hogy egy sima ablaküveg, egy clear filter (az mi a tököm?), UV filter - a fény megtörik, tükröződik. Nyilván a minőségtől függ, hogy mennyire, egy hatvan centes kínai ablaküveg jobban fog torzítani, mint egy harmincezer forintos Hoya, de ha nagyon aggaszt a tükröződés, akkor ne tekerj fel semmit. Mellesleg meggyőződésem, hogy a kitobin nem nagyon fog tovább rontani egy párezer forintos ablaküveg.


Ha torzításmentes védelem kell, tedd fel a napellenzőt, az nyújt némi védelmet - és vigyázz a kamerára.

2016. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Clear filterhez (vagy protection filter) képest nem okoz hátrányt az uv filter, ezért is elterjedtebb. De nagyon fontos, hogy minőségi lencse legyen, mert pl. egy Hama, vagy Dörr szűrő erős, szűk fényforrás esetén (pl. spot lámpa) nagyon durván betükrözhet. Tapasztalat, én ezért váltottam B+W MRC-re. Sajnos lényeges az árdifferencia, de érdemes.
2016. máj. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2016. máj. 26. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!