Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 2000-es évekbeli cpu-s teleobj...

2000-es évekbeli cpu-s teleobjektívnél az okés ha f11-f13-ra kell lerekeszelni hogy normális éles képet adjon?

Figyelt kérdés
Azalatt főleg a két végén és legnagyobb rekeszen nagyon lágy képet ad.

#Nikon #rekesz #Soligor #Vivitar #vivitar series 1 #lerekeszelni
2016. jún. 8. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
normál esetben nem, de tegyél fel 1-2 tesztképet valahova, hogy milyen is a végén, úgy könnyebb lenne mondani valamit, meg írj egy kicsit a felszerelés többi részéről is.
2016. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Két képet töltöttem fel, még annyit hozzá kell tenni, hogy Nikon D60-al készültek amin nincs AF motor, így manuálisan kell hogy állítsam. Nem tudom az beleszámít-e.

Az objektívről hiába írok nagyon ritka, Soligor 70-300 f4.5-5.6 AF MC


[link]


[link]

[link]


A 300mm-es része eléggé katasztrófa...

2016. jún. 8. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
97-ben piacra dobott, átlag amatőrnek megfizethető objektív gyakorlatilag arra készült, hogy a 9x13-as méretű nagyítást nézze az ember. Arra szerintem a második tökéletes lehet. Az első nem, de ilyen messzi faleveles képeken ezt nem is lehet elbírálni rendesen. De mondjuk mivel nem írtad oda, melyik kép milyen paraméterekkel készült...
2016. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Le lehet tölteni, exif-ben benne van minden ami szükséges, első kép f6 (f5.6 lenne a legkisebb de ezt nem engedi), iso400 és 300mm, multi fénymérés, rekesz előválasztó mód.
2016. jún. 10. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Sztrogoff -al értek egyet, a régi legendás objektívek a legtöbbször annak köszönhetik a legendás címet, hogy 9x13 max 10x15-ben nem látszott, ha életlen, nem látszott, ha vastagon CA-t, etc.


Egyébként szerintem az első képen egyszerűen valahol rossz helyen van a fókusz pont, a távoli hegyeken, annyira viszont nem jó a felbontás (és gondolom az időjárás sem), hogy élesnek lásd azokat.


Vélhetően ennyit tud az objektív, persze, lehetséges, hogy kapott valamikor egy pofont, és nem tökéletes már a fókuszálás sem.

2016. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az az igazság, van egy Sigma 70-300-asom, amit gyakorlatilag azért vettem meg egy ezresért, hogy ha valaha olyan kell, amit nem sajnálok, akkor azt tűzöm fel. Blendehibás, maximálisan nyitva van, hasonlót produkál, ha ez megnyugtat. Ezek ennyit tudnak.

Volt egy drágább, 160 ezres objektívem Canonéktól, amúgy az is olyan volt 300-on, hogy az előselejtezés során azokat a képeket mindig kitöröltem. :D Egy jobb amatőr szerint nincs egy lépcsőben 70-300-as átfogás jó minőségben, de ez mondjuk az árakból is látszik.

Használd 200-ig. 300-as állásban 8-ra rekeszelve erős zajkezeléssel és élesítéssel, az eredményt leméretezve 800-1000-re még akár élvezhető is a kép.

2016. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó rendben köszönöm. Nincs gond éppen az f11-13-al csak mikor már fogy a fény akkor kezd érdekessé válni a dolog, hogy 300mm-t VR nélkül kitartani 1/450s alatt...
2016. jún. 10. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!