Pentax K-50 vagy Canon eos 700d, vagy esetleg használt pentax k-5II-vel járnék jobban?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy melyik éri meg, melyikkel járnék jobban.

Fényképezésre, videózásra egyaránt használnám.


Ti melyiket, miért ajánlanátok jobban???



2016. jún. 8. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Technikáját tekintve mindkettő jó választás.


A Canon elterjedtebb, nagyobb használt eszköz piaccal (ez akár venni akár eladni akarsz számíthat), könnyebb róla full frame felé tovább lépni, ha egyszer ilyen célod lesz, nagyobb esély van rá, hogy ismerősnek is akad valami, így könnyebb kölcsönkérni holmit.

A Pentaxnak egy sokkal kisebb, de nagyon lelkes közönsége van, de lényegesen kevésbé pörög a használt piac, kisebb az esély, hogy márkatárs akad a környezetedben, és egyelőre a jövőjük is valamivel kérdésesebb.

2016. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pentax K-50 eső és porálló, pentaprizmás kereső, 1/3 FÉ lépésköz, több magas ISO, viszont gyenge videó.


Canon 700d videózásra jobb.

2016. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem K-5II van, videózni nem szoktam vele, de az élőkép nagyon gyorsan leszívja az akksit.Gondolom így a videózás is sokat fogyaszthat. :(

Előny, hogy ha jó a szemed 25-30ezerért 2.8-as teléket vehetsz hozzá ebayről.

2016. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!