Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Teljesen kezdő fotós vagyok....

Teljesen kezdő fotós vagyok. Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és már egy ideje érdekel a fotózás (főként a természetfotózás, tárgy - és ételfotózás). Azonban jelenleg semmihez nem értek ezzel kapcsolatban.

- Találtam itthon egy elég régi fényképezőgépet. A neve Panasonic DMC-FZ20. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy szerettek be egy újabb gépet?

- A fent említett gép német nyelvű. Lehet valahogy magyar vagy angol nyelvet "rátelepíteni"?

- A közelben nem találok fotóstanfolyamot, viszont most nyáriszünetben rá fogok érni, így egy internetes képzés érdekelne. Tudtok ajánlani jó oldalakat?

És végül van itt olyan valaki, akit zaklathatok privátban, ha valami nem megy? 😂😂😂


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 13. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elég jó gép egy kezdőnek. Olvass sokat a témában! Fényképezz sokat, gyakorolj!

2016. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm válaszod! Igen, holnap délután mindenképpen fogok keresni ezzel foglalkozó blogokat, esetleg YouTube csatornákat.

Azt elfelejtettem leírni, hogy az objektívem a 35mm EQUIV 36-432 névre van keresztelve 😄

Múltkor készítettem pár képet, viszont ugyanarról a dologról a telefonom sokkal szebb képet csinált. Remélem, hogy csak a beállítások voltak rosszak, és nem tárgyi probléma az oka :)

2016. jún. 13. 23:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert, csinálj sok képet, meg az alapokat tanuld meg (ISO, blende, záridő, gyújtótáv, stb)
2016. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A SETUP menüt kéne megtalálnod, és ott a vége felé van a nyelv.

Menü gomb a gépen (az is német? csak menu van ráírva akkor is, gondolom, nem pedig Flugzeugtrager) LCD jobb oldalán fent, majd van a REC és a SETUP...

A nyelvnél, ha jól látom, egy nagy I szimbólum és egy + jel is van.

2016. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(Az objektíved Leica DC Vario-Elmarit 1:2,8/6-72 ASPH névre van keresztelve. :) )
2016. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nos, a SETUP sehol sincs, hiába kerestem, de most a nyelvvel van a legkisebb gond :D

Fél óráig próbáltam lefotózni egy kaktuszt, mindent állítottam össze-vissza, de ugyanolyan maradt. A kaktusz teljesen homályos, a háttér éles. Fotóztam a távolba is, az tökéletes! Viszont szeretnék olyat, hogy az előrébb lévő tárgy éles, a háttér pedig homályos. Ezt nem tudtam elérni fél óra próbálkozás után sem :(

2016. jún. 14. 14:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát ha megnyomod a Menu gombot, akkor milyen két almenü jön elő? Egyébként azokból a jobb oldali a SETUP, mint írtam.


Gondolom, a tekerőset Makróra állítottad... Szerintem esetleg az lehet a baj, hogy a zoomot telén hagytad, és a virág közelebb van, mint a minimális távolság. Legtelébb állásban a makro is csak 2 m-en túl működik, legnagylátószögűbben meg 5 cm-ről, és közte meg köze.

2016. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Sztrogoff!

Nagyon szépen köszönöm a válaszaid! Sikerült megtalálnom az Angol nyelvet. Így már sokkal könnyebben fog menni :)

Időközben megkaptam a magyar nyelvű kézikönyvét a gépnek, amiben benne van minden. (Jó vastag :"D)

A tekerőset is próbálgattam többféle módban... De most inkább először elolvasom a könyvet, mielőtt panaszkodnék!

Még egyszer köszönöm, és természetesen mentek a zöld kezek! c(:

2016. jún. 14. 16:19
 9/11 acelsziv ***** válasza:
42%

Először is: Kezdőnek teljesen jó kis gép. Hasonlóval kezdtem én is és nagyszerűen bevált.

Egy jó tanács: Ha már végképp nem boldogulsz vele, nézd meg a használati utasítást :D

Vannak ám jó fotóskönyvek is, amelyekből az alapokat megtanulhatod.

2016. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 paradicsom31 ***** válasza:

Szia :)

A homályos kaktusz-éles háttér szerintem fókuszprobléma. Nem értek ehhez a géphez, próbálj utánanézni a fókuszálásról :)

Én egy Nikon D5200-at rendeltem, 18-140 mm obival, én is imádok fotózni.

2016. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!