Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikonhoz melyik zoom objektíve...

Nikonhoz melyik zoom objektívet ajánlanátok? SOS

Figyelt kérdés

Hobbiból fotózok, nemrég váltottam egy bridge gépről Nikon d 5100ra.

Nincs annyira sok pénzem, de szeretnék obikat venni.

Egy használt 50 mm-es fixet már kinéztem magamnak, mivel embereket is imádok fotózni és esetleg alkalmakkor,ha ismerősök felkérnek minél jobb képeket szeretnék nekik adni.

Ezen kívül imádok a természetben is fotózni amihez,hát, jó lenne egy zoom obi is.

Legutoljára egy fekete-gólyával találkoztam, kb 20 méterig sikerült közel mennem hozzá, de hát a kit obimmal nevetségesek lettek a képek.

Milyen zoom obit ajánlanátok,aminek nem égig érő az ára,viszont szép eredményt ad?

Nem igazán vagyok tisztába a számokkal, így nem tudom hogy melyik hányszoros nagyítást ad?


Találtam egy Sigma 75-300 mm-est, utánanéztem a képeinek és eléggé tetszenek. Szerintetek milyen?


2016. jún. 23. 18:29
 1/3 A kérdező kommentje:

Na de mindegy is, most ahogy jobban utána olvastam egy tényleg nagyon jó zoom objektív kva drága.

Inkább veszek egy 50x+ zoomos kompaktot és azzal lövök messzire, a dslr-hez pedig minél jobb eseményfotózós obit.


Inkább annyi a kérdésem,hogy erre a célra akkor melyik a legjobb?

2016. jún. 23. 19:29
 2/3 paradicsom31 ***** válasza:

Nekem 18-140 mm gyújtótávolságú objektívem van, Nikkor. Elégedett vagyok vele nagyon.

Mennyi a maximum ár, amit rá tudsz szánni?

2016. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ThodEE GoD ***** válasza:

Sigma 75-300 ból több féle van, melyikre gondoltál?


Én Nikon 55-300/4.5-5.6G Af-s Ed Vr Dx-et használok, a fényerő miatt pl egy sötétebb erdős részen már nem hiszem hogy olyan jól muzsikálna, de én inkább állatkertben, nyílt terepen használom, ahol nekem elég az a záridő amit magas ISO nélkül kínál.

2016. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!