Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az ilyen lágy, 'finom' képeket...

Az ilyen lágy, 'finom' képeket milyen objektívekkel készítik? Örülnék a segítségnek!

Figyelt kérdés

[link]

Mostanában szinte mindenhol az ilyen kifinomult, lightos, 'gyengéd' képekkel találkozok, és már nagyon csábít,hogy én is ilyeneket készíthessek! A mostani felszerelésemmel pedig folyton olyan erős, vad, kontrasztos képek születnek, megszeretném tanulni,hogyan kell ilyeneket.

Hobbiból fotózok, nemrég sikerült vennem egy Nikon d 5100-ast csak a kit 18-55 mm-es kit obival.

Persze nem esküvőn szeretnék fotózni,hanem főleg magamnak szeretnék ilyeneket készíteni.

Nincs szekérnyi pénzem, ezért használtan ezekhez juthatnék hozzá:

Nikon 55-200 mm

Nikon 50mm fix obi

Nikkor AF 70-300 4-5.6G

Nikon 18-200

Ezek közül szerinteek melyik a legalkalmasabb a célra? Legfőképp a szép bokeh és lágy rajzolat vonz.


2016. jún. 26. 20:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Azért is írtam többnyire zoom obikat, mert egyben állatokat is imádok fotózni ,és sokszor jól jött volna,ha rátudtam volna zoomolni....De nem tudom mennyire lehet ezt a fajtát összetenni a portrézással, és nem kéne-e két külön fajta obi nekik.
2016. jún. 26. 20:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyél egy 50-es fixet!

De ezt a képi világot a 18-55-össel is elérheted, csak kevésbé lesz elmosva a háttér.

https://www.youtube.com/watch?v=TeSyj-MsCC8

2016. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szinte minden esetben inkább az utómunka számít a képeken, illetve a jó megvilágítás. Ezeket a képeket RAW-ban fotózzák, és Lightroom-ban vagy magában a Photoshop-ban végeznek utómunkát.

Fotózásnál használnak vakut, több fényalkotót, softboxot, diffúzorlapokat, derítőlapokat stb.

Tehát objektíven kívül kell még hozzá pár eszköz.

Az objektív rajzolata általában az árától függ, egy drága objektívnek szebb képe lesz, sajnos ez mindig igaz :(

De ha elmosott hátteret szeretnél akkor vagy minél nagyobb rekesszel, vagy minél nagyobb gyújtótávolsággal, vagy minél közelebbről kell fotóznod. Persze ez nyilván függ a témától.

A 18-200 felesleges lenne, mert már van egy 18-55, ráadásul túl nagy tartományt fog át, ez képminőségromlást jelenthet. Az 50mm jó lehetne mert az biztos 1.7 vagy 1.8 fényerejű, ennél már el lehet érni kicsi mélységélességet, szépen elmossa a hátteret. Az 55-200 vagy 70-300 a legnagyobb gyújtótávolságánál mossa el legjobban a hátteret, bár ott már kicsi a fényerő, így mindig emelni kell az érzékenységen, főleg teleobjektívnél nem ajánlatos hosszú záridőt használni a rezgésgátló ellenére sem, így sokkal magasabb ISO-t igényel amitől tuti zajosabb lesz a kép.

Szóval én a nagy fényerejű 50mm-est venném :)

2016. jún. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!