Nikon d3300 vagy Nikon d5300?

Figyelt kérdés

D3300:

Borotvaéles 11 pontos AF-rendszer mindegy, milyen gyorsan és kiszámíthatatlanul mozog a téma, a D3300 fényképezőgép mindent élesen tart. A borotvaéles, középen kereszt típusú érzékelővel rendelkező, 11 pontos automatikus élességállítási rendszer gyorsan élességet állít a témára, és meg is tartja azt még akkor is, ha a téma nem a kép közepén van, illetve gyorsan vagy teljesen kiszámíthatatlanul mozog.

D5300:

39 pontos AF-rendszer: a D5300 rendkívül pontos automatikus élességállítási rendszere 39 élességpontot tartalmaz, a középen levő kilenc érzékelő kereszt típusú. A fejlett 3D témakövetés révén az élesség bármilyen apró témán megtartható, még ha az teljesen kiszámíthatatlanul mozog is.


A kereszt típusú érzékelők és a kihajtható kijelző miatt érdemesebb megvenni a d5300-as gépet?


Portré fotózás területén mozgok.



2016. júl. 2. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Portré fotózás területén mozgok."


Akkor a váz tökmindegy, szépen vegyél egy 135 mm-es fényerős fix obit.

De nem értem a logikádat, leírtad az AF rendszereket, ami pont nem fontos a portrézáshoz, a többi egymillió jellemzőt pedig meg sem említed.

2016. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért ezt a két jellemzőt kérdeztem, mert ebben van lényeges eltérés a két gép között.
2016. júl. 2. 11:28
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze portré fotózáshoz, nem ezek a lényeges jellemzők. Amik fontosak ehhez a területhez, azokban nincsen lényeges különbég.

A kérdés, amblokk megér-e +50000FT-ot az AF rendszer és a kijelző rendszer különbsége.

2016. júl. 2. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha gyorsan és kiszámíthatatlanul mozgó emberekről készítesz portrét, akkor előny lehet a több érzékelő.


Én portrézni mozdulatlan embereket szoktam, a fókuszrendszer gyakorlatilag érdektelen.


Az pedig, hogy a kihajtható kijelző megéri-e... Hát ember, te fotózol, volt már olyan gondolatod, hogy hű most de jó lenne egy kihajtható kijelző?

2016. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én csak egy outsider vagyok, de szerintem nem éri meg a plusz költség, az az összeg egy jó alap lehet egyéb kiegészítő vásárlásához. Hogy pontosan mit vegyél belőle azt már csak Te tudhatod....Valamilyen megvilágítási eszközt, bár azok is elég drága cuccok.....
2016. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 acelsziv ***** válasza:
41%
Abból a plusz 50 -ből már majdnem kijön egy 50mm f1.8- as objektív a portréhoz.
2016. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

"Abból a plusz 50 -ből már majdnem kijön egy 50mm f1.8- as objektív a portréhoz."


50 mm gyútávval hogy akarsz portrézni?

2016. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Megszorzod 1,5-tel és máris 75 mm lesz az az 50.
2016. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
És miért szoroznád be? APC-C-hez objektívekre 20 éve már a beszorzott értékeket írják rá.
2016. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És erre mekkora összegben lennél hajlandó fogadni? Állom.
2016. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!