Nikon d3300 vagy Nikon d5300?

Figyelt kérdés

D3300:

Borotvaéles 11 pontos AF-rendszer mindegy, milyen gyorsan és kiszámíthatatlanul mozog a téma, a D3300 fényképezőgép mindent élesen tart. A borotvaéles, középen kereszt típusú érzékelővel rendelkező, 11 pontos automatikus élességállítási rendszer gyorsan élességet állít a témára, és meg is tartja azt még akkor is, ha a téma nem a kép közepén van, illetve gyorsan vagy teljesen kiszámíthatatlanul mozog.

D5300:

39 pontos AF-rendszer: a D5300 rendkívül pontos automatikus élességállítási rendszere 39 élességpontot tartalmaz, a középen levő kilenc érzékelő kereszt típusú. A fejlett 3D témakövetés révén az élesség bármilyen apró témán megtartható, még ha az teljesen kiszámíthatatlanul mozog is.


A kereszt típusú érzékelők és a kihajtható kijelző miatt érdemesebb megvenni a d5300-as gépet?


Portré fotózás területén mozgok.



2016. júl. 2. 10:27
1 2
 11/13 acelsziv ***** válasza:
46%
9: Megint hülyét csinálsz magadból. Hihetetlen vagy...
2016. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Mist194 ***** válasza:

Az 5300 inkább makrózóknak előnyös a kihajtható kijelző miatt.

A több érzékelő pedig az akciófotósok, sportfotósoknak előnyös.

A portréalany viszonylag keveset mozog.

Előny lehet még a wifi és az AFC (úgy rémlik van az 5300-ban), nekem van wifis, NFC-s gépem is, de még nem is használtam, túlbonyolítja a fotózást.

Nekem 3300-m van, de tökéletesen élesre állítja a képet a 11 ponttal is (amúgy is érdemes a portréalany 1 pontjára, a szemére állítani az élességet).

Szerintem a D 3300 portrézásra tökéletes, (akár egy jó 1,8/50*1,5=75 Nikkorral).

Az objektívokra a Leica méret (24*36) equvivalens értékét vésik rá, ezt kell a crop faktorral szorozni, ez e két APS-C (Advanced Photo System) méretű érzékelőnél 1,5.

De portrézásra egy AF-S Nikkor 58/1,8 az egyik legjobb.

2016. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 acelsziv ***** válasza:
12: Így igaz. Kivéve a Tamron Di II -es típusoknál, mert azok eleve APS-C szenzorhoz készültek.
2016. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!