Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek melyik éri meg...

Szerintetek melyik éri meg jobban? Pentax K-50 + 18-55mm DAL WR + 50-200mm DAL WR. Vagy a lényegesen drágább, Nikon D7000 + 18-105mm VR. Vagy még esetleg más is érdekelne max 150-300e környékén.

Figyelt kérdés
Nikon Coolpix L340-es gépem van most de a beltérben készült fényképekkel nem igazán vagyok megelégedve vele. Főleg a fiam szalagavatóján és ballagóján szeretnék fényképezni, olyat keresek ami hobbi fotósnak is könnyen kezelhető és nem csak a kijelzőn szép a kép hanem otthon a monitoron is. Persze lesz profi fotós is fogadva az osztálynak de én is szeretnék pár képet és esetleg videót készíteni, otthon is és a sportcsarnokban is. Köszönöm

2016. júl. 25. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Összehasonlítottam a két gépet és elég megdöbbentő eredményt kaptam: Annak ellenére,hogy a D7000 profi DSLR,a K-50 meg amolyan közép kategória,technikailag alig van köztük különbség.Mindkettőben 16 MPixel-es Sony szenzor van.Pixel táv: 4.79 mikron/4.81 mikron,szenzor pontszámok: 80/79,színmélység:23.5 bit/23.7 bit,dinamika tartomány: 13.9ev/13.0ev,effektív érzékenység: 1,167 ISO/1,120 ISO


Ezek alapján csak azt tudom mondani,hogy a D7000 teljesen felesleges.Inkább a K-50-et válaszd a 2 obival.170 ezerért jó vétel.

2016. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a Nikon D5200/5300 vagy a Canon 700D -t ajánlanám a kihajtható kijelző miatt, ami egy tömeg esetén hatásos.
2016. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Pentax K-S2 is szuper gép, vagy Nikon D5300, vagy Canon 750D. A K-50 is jó gép, de kezd kiöregedni, plusz nem forgatható a kijelzője, wifi sincs benne, tehát inkább kényelmi funkciók hiányoznak belőle.

Nekem Pentax K-S2 van, és nagyon megszerettem. Ennek időjárásálló váza és objektívje van, úgyhogy az eső sem árt neki, könnyű a használata, és nagyon szép képeket lehet készíteni vele.

2016. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek a véleményeket :) kb már egy hónapja nézegetem a különböző összehasonlító oldalakat és már teljesen belezavarodtam. Most ez a kettő között vaciláltam, de most elgondolkodom a kihajtható kijelzősön is (bár így még nehezebb lesz dönteni) nem profi fotós akarok lenni, csak lőni egy- két jó képet vagy pár perces videókat családi eseményeken. Mert ha beválik a másikat odaadom az unokahúgomnak, ajándékba.
2016. júl. 26. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne zavarodj bele! Amelyik tetszik, azt vedd meg! Biztosíthatlak róla, hogy mind nagyon jó, és egyikben sem fogsz csalódni! Inkább újabb típusokat nézegess, ne a D7000 és K-50 közül válassz.

Nekem a Pentax a kedvencem, de attól nem ócsárolom a másik két márkát. Menj el egy üzletbe, tapizd körbe mind, és amelyiknek kényelmesebb a fogása, amelyik jobban tetszik, azt vedd meg.

2016. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

első: a D7000 melyik dimenzióban is profi gép..?


A Pentax gépekre általánosságban igaz, hogy adott pénzért az adott árkategóriában egy szinttel többet tud, mint a versenytársak, ezért nagyon jó választás a Pentax legtöbb belépő gépe. Plusz az időjárásálló obik sem utolsók!

2016. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az Imaging resource-on írták.A K-50-re meg nem.Persze van olyan Nikon modell,ami egyértelműen profi.Pl.a D2x/D3/D4*,de én nem tudom,hogy hol kezdődik a profi kategória,ezért rájuk hagytam.



*Nem véletlenül hagytam ki a D1-et.Az is profi.Volt valamikor...

2016. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerült eldöntenem Pentax K-S2 2 obival a Fotoplustól, ma érkezett meg még csak próbálgatom remélem beválik. Köszi a segítségeket
2016. szept. 1. 20:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor már ketten használunk K-S2-t. :) Én imádom ezt a gépet. Idővel vegyél majd hozzá egy fix 50mm-es obit.

[link]

Nagyon jó.

Jó ismerkedést!

2016. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig minden OK. Még mondjuk csak ismerkedünk, eddig úgy néz ki a gyerkőc hamarabb fogja tudni kezelni mint én, még sok minden kell hozzá, fix obin kívül is pl: táska, lens pen, napellenző az obikhoz, stb... :-)
2016. szept. 12. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!