Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Báli, hétvégi alkalmi fotózásh...

Báli, hétvégi alkalmi fotózáshoz milyen (használt) objektívet Nikonhoz?

Figyelt kérdés

Portéra, egész alakos képre, illetve jó esti teljesítményre gondolok itt, pl. 2.8-as fényerő, CA ne nagyon legyen.

A másik, hogy crop vázra kellene, van AF motor a vázban.

És lehetőleg 50.000Ft-ból kijöjjön.

FF vázra van néhány ami jónak tűnik, de ff-re való, nem crop-ra.



2016. aug. 6. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A croppos vázra nyugodtan tehetsz FF-re tervezett objektívet, semmi baj nem lesz vele (fel tudod tenni, nem rontja a minőséget, sőt! a peremsötétedést például csökkenti).


Annyi változást fogsz tapasztani, hogy a crop faktorral meg kell szoroznod (ez nikonnál 1.5), tehát ha egy 50mm-es objektívet FF-re teszel akkor az eredeti látószöget kapod, ha pedig egy croppos gépre csavarod, akkor 1.5x50=75mm-es objektívnek megfelelő látószöget fogsz tapasztalni

2016. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erről beszélek én is csak nem fejtettem ki. :)

FF vázakat használnak pl. esküvőkön általában, és a gyt. úgy megfelelő, pl. 80-200 f2.8 nikonhoz, de az már a D80-amon 120-300 ami már kiesik a "klasszikusan" használt gyt-ból, közelebb lesz a téma, nem feltétlen jó dolog.

Valami univerzális lenne jó, aminek van legalább 24-28mm és 80-105-135mm tele vége, jó fényerővel.

2016. aug. 6. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:

veszel egy 50-est, klasszikus 80mm-et kapsz.


A 80-200 sem rossz választás, mivel jellemzően egy ilyen objektívet olyan 135-200 között használod, azt pedig meg fogod kapni 120-300-on is.


A nagylátó az egyetlen probléma, de egy fix 35-össel megoldhatod

2016. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak mi van ha két kép más beállítást igényel, akkor cserélgessem az objektívet? Mire átteszem elmúlik a fotózandó pillanat. Sose értettem hogy 1 vázzal hogy lehet két objektívvel is fényképezni egyszerre...

Sajnos bitang drágák az újak. Nekem pl. a 24-120 f4 VR tetszik de nem lesz ilyenem sose...

2016. aug. 6. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!