Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 70D-hez milyen objektíve...

Canon 70D-hez milyen objektívet ajánlotok videózáshoz?

Figyelt kérdés
Nemsokára összegyűlik a pénzem egy 70D-re és nem tudom milyen objektív lenne jó hozzá videózáshoz. Tudnátok segíteni? Milyen szempontokat nézzek? Köszönöm!

2016. aug. 10. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen STM obit nézz, az az igényeiden múlik, hogy nagylátószögű, vagy pl. zoomobjektív kell neked. Esetleg fix (abból is van nagylátószögű). Kezdetnek akár az 50 mm-s fixobi. Nem drága. Ha komolyabban foglalkozol vele, célszerű jobb objektíveket venni.


[link]


Milyen céljaid vannak?

2016. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mit akarsz videózni? Hogyan akarsz?


Az STM objektív jó tanács, de az 50mm az APS-C-n már ~80, beltérben nehezen használható jellemzően, távol kell menni a témától (persze, ha van hely, akkor ez lehet előny is).


Kézből videózol vagy valamilyen stabilizátort használsz? (állvány, steadycam, etc)

Ettől függ, hogy kell e IS vagy sem. Kézből videózásnál jól jön az IS.


Milyen típusú felvételekre vágysz? Kell a komolyabb háttérelmosás vagy nem nagyon érdekel ilyesmi.


Mennyi pénzed van?

2016. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a gonosz manó, aki most megmondja neked a tutit.

Tudom, most nagy divat lett dslr-rel videjózni, mert az olyan cool.

Én csak azt mondom menj föl a jutyubéra és nézegess videjókat.Már a Pana FZ300 as is fényévekre van képminőségben a dslr gépekhez képest. A dslr-ek nem videjózásra vannak kitalálva, mondom nézz szét a jutyubén aztán majd vagy rá gyüssz magadtól vagy nem.

Videjózáshoz kéne majd a zoom is amit a dslr-gépekhez igen drágán madnak, és még akkor is el leszel maradva képminőségben....

De hát, most mindenki dslrrel videjózik....

És akkor még nem is mondtam az FZ1000-et...

2016. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3-as: amit írsz, az egy hatalmas féligazság.


A DSLR nem csak divat, hanem bizonyos szegmensekben (amatőr film, reklám film, kis költségvetésű videóklipek, etc) maga a megváltás.

Itt ugyanis a több milliós kamerákat váltja ki az SLR, és ad lehetőséget arra, hogy olyan is filmes technikát tudjon használni, aki korábban nem tudott.


Megnézném, hogy a panasonicoddal hogyan fogsz olyan gyönyörű elmosott háttereket csinálni, amire egy komolyabb kamera, vagy egy DLSR képes, hogy hogyan fogsz a mélységélességgel, a fókusszal elérni különböző hatást (triviális filmes "trükk", mikor a párbeszéd során a beszélőn van a fókusz, és ha a másik szereplő szólal meg, akkor egyszerűen áthelyezed).



Az igaz, hogy aki kézből kamerázva, csak a REC gombot nyomogatva képzeli el a zsúrkamerázást, az jobban jár egy camcorderrel vagy egy kompakttal, de ez nem azt jelenti, hogy azok jobb kamerák, csak a bénák kezében a hozzáértést igénylő DSLR nem tudja megmutatni az igazi értékét.

2016. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, a kulcsszó a bokeh. Valóban ebben élen járnak a dslrek, vegyünk egy 1.4-es 50mm-es objektívet, nyissuk ki a blendét és máris lehet mosni a hátteret. Szuper!

Igen ezzel lehet filmes hatást elérni, és hasba akasztani a megrendelőket amikor bemutatásra kerül a portfólió.

Gyűrű felhúzás, első csók, aláírás, szuperközelik...

De ez nem minden, erre nem lehet családi videózást építeni. Ki akar állandóan elmosódott hátterű videókat nézni? Nem csupán ez az ismérve egy jó videókamerának.

Lent megosztok pár linket, ezek a videók bizonyítják a Pana FZ1000 sokoldalúságát.

Családi videók, esküvők, utazások, koncertek, fesztiválok, és mi kell még egy átlag amatőrnek ennyi pénzért, ja még fényképezni is tud!!!

Nem beszélve az optikai zoomról ami nem elhanyagolható: 25-400mm.

Nagyon sok videót néztem már meg és nem kell hozzá szemüveg, hogy lássam a dslr-ek videói meg sem közelítik az FZ1000-esét 1080p felbontásban!(ne vegyük ide a 4K-át!). A fényképező része pedig vállalható kompromisszum.De nem folytatom mert mindenki maga tudja, hogy mit vár el egy készüléktől és ,hogy mennyi pénze van rá.

De addig is pár link a Pana nagy ágyújától:

Esküvői videók:

https://www.youtube.com/user/Pteradactel


Koncertek, fesztiválok:

https://www.youtube.com/user/Proacguy1/videos


Egy kis makró:

[link]


fesztivál:

[link]


utazás:

[link]

[link]


katonai:

[link]



És jöjjenek a fényképek:


[link]


Portrék:


[link]

2016. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy egy kis kereséssel bármelyik (szó szerint bármelyik) géppel készült képek között lehet találni igazi mestermunkákat.


Sok éve kezdtem a fényképezést, akkoriban találkoztam valakivel aki egy Canon A60-al (2 megapixel) és rengeteg utómunkával olyan fotókat adott ki a kezéből, amire ma is csettintenének az emberek. Ettől az A60 nem lett jobb gép, mint egy 70D, pedig a FB-on láthatsz rengeteg DSLR-rel készült béna fotót is...



ui: egyébként arról, hogy milyen területeken használnak ma DSLR-t videózásra nem nehéz meggyőződni, mert gyakorlatilag a tényleg profi filmes munkákat leszámítva lassan egyeduralkodó. Arról linkelnél valamint, hogy kompaktot kik használnak ilyen célra?

2016. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kifejezetten Canon 70D-éset kerestem:


[link]


Csak összehasonlításul itt egy Pana videó, ahol melegszínű szűrőt használtak, de méd így is jobb felvétel, mert nem hal bele a nagy háttérelmosásba, ami a Canonnál már elég zavaró ,szerintem....


[link]


Értem én, és tudom, hogy miről beszélsz, de a profi filmes világ egészen más kategória: ott már Canon EOS 5D Mark III gépeket, vagy hasonlóakat... használnak és bérelik a nagy fényerejű minőségi objektíveket:


[link]

2016. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Oké!


akkor már csak egy probléma van az okoskodásoddal...


A kérdező nem azt kérdezte, hogy milyen gépet vegyen, hanem azt, hogy milyen objektívet. A 70D-re nem szerelhető fel a pana kompakt, szóval ez rossz válasz ;)


(egyébként keressek béna panás képeket? vagy ott mindenkinek minden képe tökéletes)

2016. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek után természetesen vegyen egy szatyor objektívet, aztán válogasson belőlük, és készítse a bokehes, életlen videóit szakmányba....mert az olyan művészi ....
2016. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"mert nem hal bele a nagy háttérelmosásba"


az ugye megvan, hogy a dslr-en is lehet rekeszelni, és máris tűéles képe kapsz a témától 50 méterre is? :)


istenem... kb fogalmad sincs, hogy miről beszélsz, sikerült venned egy kompakt gépet, és most magad győzködöd, hogy milyen jó választás volt. mint mikor a ladás magyarázza, hogy mindenki hülye aki nem ladát vesz, mert az a világ legjobb autója, és még fele annyiba is kerül, mint egy bármilyen másik kommersz vas.

2016. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!