Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kaptam nd szűrőt nikon d3300-r...

Kaptam nd szűrőt nikon d3300-ra. Hibás vagy tévedtünk?

Figyelt kérdés
18-55mm objektív van rajta és a szűrőt úgy kaptam, hogy 55mm, de nem megy rá. Én vagyok a hülye vagy más méretet raktak a dobozba?

2016. aug. 13. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
18-55 a fókusztávolság-tartomány, míg a szűrő esetén az 55-ös a szűrő mérete. Ha kit objektívről van szó (gyanítom), arra 52mm-es szűrők valók.
2016. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kaptam nd szűrőt nikon d3300-ra."

Szűrőt nem vázra veszünk, hanem objektívre.


"18-55mm objektív van rajta"

Na de melyik? Mert ez csak egy népszerű gyújtótávolság, van belőle hatvan féle modell.


"és a szűrőt úgy kaptam, hogy 55mm"

És miért pont 55 mm... Ó, most esik le. Jézus mária szíve csücske. Fogalmad nincs, mi az a gyújtótávolság (18-55 mm), meg mi az a szűrőmenet (55 mm), ugye?


Bakker. Hát így jártál. :D

Ha 17 évesen 39-es lábad van, akkor nem 17-es méretű cipőt kell venned...


Nézd meg szlépen az objektíved elején, mekkora a szűrőmenet, valami ilyesmit kell látnod: Ø52. Ez azt hjelenti, hogy 52 mm-es szűrőt tudsz rárakni. Ennyi a menet átmérője.


Édes istenem, értem én, hogy senki nem születik profinak, de ha már van egy ilyen szép hobbid, mi az ördögért nem veszed a fáradságot, hogy legalább az alapismereteket megszerezd? Ez nagyon gáz. Nagyon.

2016. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mérd meg vonalzóval az objektív elején a menetes részt, a kapott méret milliméterben lesz az amire ki kell cseréltetned a szűrőd.
2016. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Nikon D3300-asra 3300mm-es szűrő jó, mert neked a vázra kell a szűrő...!!! Legjobb az ND 3300-as ....mert az jó a sima D3300-asra is, csak fordítva nem , arra vigyázz....
2016. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, akkor a D3300 az Diameter 3300 mm jelentéssel bír?
2016. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 acelsziv ***** válasza:

2 elmondott mindent.

5: Azért azt a szűrőt én is megnézném :D

Amúgy ha kitobjektíves a géped akkor 52 mm-es szűrő kell neked.

2016. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú dolog, amikor valaki kiad 100+ ezer forintot egy fényképezőgépre (természetesen Déeseler, mert mindenkinek az van és az menő), szegény gépen egész életében a kitzoom figyel, ráadásul a gazdája nem tudja a gyújtótávolság, és a szűrőmenet közti különbséget..

Mások meg a kompaktjukkal próbálnak meg szarból várat építeni, mert nem telik többre...

2016. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!