Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti többnyire melyiket használj...

Ti többnyire melyiket használjátok, az autófokuszt, vagy inkább manuálisan? Miért?

Figyelt kérdés

2016. aug. 22. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

AF, mivel pontosabb és gyorsabb.

Manuál max. ha nagyon olyan a helyzet hogy az AF lassabb vagy nem tudja mit akarok.

AF-nál is ott vannak a fókuszpontok, azért vannak.

2016. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

DSLR kereső keresztül csak AF, mivel nincs semmi spéci mattüveg, még sötétben is pontosabb, mint én kézzel. Élőképnél néha jó a kézi fókusz, a régi, nem dual pixel Canonok élőképes AF-je elég lassú.


Viszont a Fuji és Sony MILC-ekben nagyon jól megcsinálták az elektronikus keresőt, tud törőekét szimulálni, van kép a képben AF assist, ott élvezem a kézi élességállítást.

2016. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azoknál az objektíveknél használok manuális fókuszt, amikről tudom hogy keservesen lassúak és nem is pontosak. Az a jó egy DSLR gépben, hogy bár manuálisan fókuszálsz, a gép jelzi neked egy kis ponttal, hogy szerinte megtaláltad-e a fókuszt, ás ez elég nagy segítség.
2016. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon kevés olyan szituációt tudok elképzelni, amikor a manuális fókusz előnyösebb lenne, mint az AF.
2016. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2016. aug. 23. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:

makrofotózásnál fele-fele arányban használok af/mf módot.

egyébként digi gépen auto, filmesen manuál :)

2016. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak manuálisan használom, mert csak olyan objektívjeim vannak :)
2016. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!