Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esőben mennyire használjátok...

Esőben mennyire használjátok a DSLR-eteket?

Figyelt kérdés
Esetleg hogyan védekeztek az eső ellen?

2016. ápr. 25. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamennyit elbír, de azért nem tengeralattjárónak tervezték ezeket sem. Van amelyik "időjárásálló" de nyilván ezt sem úgy kell érteni, hogy ha három évre kirakod ugyanoda kültérre akkor ugyanúgy működni fog eshet, fagyhat, fújhat stb...


Nekem van, hogy muszáj használnom, munka miatt, de ilyenkor jellemzően igyekszem valamennyire védeni, vagy ha nagyon esik akkor vízalatti tokba tenni.

2016. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egyelőkelő, ennek megfelelően drága esővédőm (valami 15 volt, ha jól emlékszem), amit aztán úgy kínáltam eladásra, féláron, hogy ez egy nagy kalap... De elvitték. :)Fekete szigetelőszalagot és nylonzacskókat hordok. De esőben inkább hazamegyek, mert a dicsőség megvár. :)

Az objektív cikornyásabb, mert hosszú telét lehet védeni puskacső jellegű esőellenzővel, a többire ráesik, vagy belefújja a szél (Murphy szerint az esőt mindig szembe fújja), és ilyen ráfreccsent és száradt cseppet meglepően rossz utána eltávolítani. Így aztán hiába bírja a drága objektív, én nem szeretme az érzést. :) Ha esőben is maradnom kéne, vinnék olcsó lencséket, miket erre a célra vettem.

2016. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én DSLR gépem esőálló.


Pentax K-50.

2016. ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A cél nemcsak szentesíti, hanem meg is határozza az eszközt. :)

Én valamikor még majdnem egy horgászsátrat is vettem, hogy versenyeken zavartalanul fényképezhessek rossz időben is. Aztán inkább a fentebbi algoritmus mellett döntöttem, if eső, then hazamegy. :)

2016. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bírná, de nem merem!! :) Inkább elpakolok :)
2016. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!