Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgéppel tudok...

Melyik fényképezőgéppel tudok ilyen fényképeket készíteni?

Figyelt kérdés

Ehhez hasonló minőségű képeket szeretnék készíteni és ehhez kéne a megfelelő fényképezőgép kb.100 ezer ft környékén.A képek: [link]

[link]

l2vo5a.jpg

[link]


2016. aug. 25. 14:46
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat a 2. Link nem egyértelmű.Itt két másik: [link]

[link]

2016. aug. 25. 14:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Előbb olvasgass, tanulj a fotózásról.

Nem a gép teszi a fotóst.

2016. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Helló,


Ezekhez biztos hogy drágább gép kell, objektívekkel stb. Szerintem nézz használtan egy DSLR-t vagy akár egy full funkciós kicsit (Sony RX100 1. generáció), meg keress egy fotószakkört a környékeden. Ott megtanulod, hogy mit hogy kell, szerintem az első gép kiválasztásában is segítenek. Csak akkor ruházz be drága berendezésbe, ha már legalább az alapok mennek. Ne feledd, hogy a drága géphez a tartozékok is drágák!

2016. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogy kell.

Aki tudja, hogyan működnek az olcsóbb automata gépek, és melyik programban milyen szempontok szerint állítja a zársebességet, érzékenységet, rekeszt, az simán be tudja úgy csapni az automatikát, hogy a végén olyan kép készüljön, amilyet elképzelt.

Nem a gép teszi a fotóst. Egy fotósnak adhatsz bármilyen gépet, némi ismerkedés után értékelhető fotók fognak készülni.

Akinek nincs meg a kellő ismerete és tapasztalata, arra ráakaszthatsz egy milliós vázat milliós fehér Canon obikkal, csak lelkes próbálkozgatás lesz belőle kompoziciós hibákkal, közhely témákkal.

Ami nem baj, mert mindenki hibákkal és közhelyes témákkal kezdi...

2016. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Helló,


Értem, de én a kérdezőnek válaszoltam. Nem fogok hitvitákba bonyolódni fotótémában.

2016. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahha,értem.Köszönöm szépen a válaszokat!! :D
2016. aug. 25. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy fotósnak adhatsz bármilyen gépet, némi ismerkedés után értékelhető fotók fognak készülni."


Ja, de ő nem fotós.


"Ami nem baj, mert mindenki hibákkal és közhelyes témákkal kezdi..."


A villanyszereló sem úgy kezdi a szakmát hogy elkezdi fogdosni a vezetékeket, a cukrász sem esküvői tortán gyakorol.

Szóval az alapismeretek elengedhetetlenek. Aztán jöhet a gyakorlás.


A fürdőszobám burkolására hívtam egy jó hírű mestert, jött is a segédjével és nekikezdtek. Másnap szörnyülködve láttam a tróger munkát. Kérdésemre a szaki azt válaszolta hogy tanuló a srác, neki is kell gyakorolni.

Mondtam a mesternek hogy akkor itt a jó alkalom arra hogy gyakorolja hogy kell visszabontani és villámgyorsan megcsinálni rendesen. Természetesen nem az én költségemen.

Érdekes módon a tanuló itt már csak az alap műveleteket csinálta, mint keverés, hordás, csempe adogatás.

Szóval a fényképezés mint szakmai és művészeti ág nem olyan téma ami a gyakorikérdések segítségével végezhető.

Kb. én is megkérdezhetném hogy milyen ecsetet, vásznat és festéket vegyek, a Mona Lisa -t szeretném lemásolni.

Nem szeretném a kérdezőt bántani egyáltalán.

Sőt, bíztatni, olvasson sokat. Nem fog megártani. Fel fogja ismerni azt a tudásszintet mikor megérti mikor mihez milyen eszközt kell használnia a célja eléréséhez.

2016. aug. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A helyedben valamennyit utánaolvasnék, gyakorolgatnék. Utána pedig beruháznék egy fénymérővel ellátott slr-be. Kb 10e forintért már kapsz egy prakticát mondjuk, azzal simán készíthetsz ilyen képeket. Ráadásul az objektívek sem drágák hozzá!
2016. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Már elkezdtem olvasgatni az alapfogalmakat,technikákat stb.
2016. aug. 31. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!