Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő, hobbiszintű, amatőr...

Kezdő, hobbiszintű, amatőr fotósnak milyen gépet érdemes venni? ( Mostani gépem egy egyszerű Nikon Coolpix 52600, de ráéreztem az fotózás ízére.

Figyelt kérdés
Bővebben arról van szó, hogy nem tanultam, hobbiszintem szeretném csinálni a fotózást, mivel megerősítést kaptam, hogy nagyon jó érzékkel kapom el a pillanatokat, továbbá szerencsésen egy amatőr fotókiállításra is beválogatták néhány természetfotóm. Kicsit komolyabban szeretném venni mindezt, lényegében "minden" téma érdekel, természet, ( tájkép, de madarak is), továbbá extrém, szürreális témák. Lényegében csak a képzeletem lehetne akadály, mi mindent szeretnék. Tanácsot viszont nagyon, hogy milyen gépre lenne érdemes cserélnem, amivel már komolyabb témákat is megörökíthetnék, és milyen funkciókkal lenne érdemes rendelkeznie az adott gépnek. Előre nagyon köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 6. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvass sok cikket, fotós oldalt, könyvet a témában. Sokan sokfélét javasolhatnak, de szerintem addig ne akarj komolyabb gépet, amíg te nem tudod, hogy konkrétan mi az, ami kelleni fog neked. Ha érdekel a fotózás, akkor ez nem jelenthet gondot, mert gondolom megvan a tudásszomjad is. Ugyanis amíg azt mondod, hogy "minden érdekel", addig konkrétan nem érdekel semmi. Vagy más szempontból addig minden kell. Ha azt mondom, vegyél egy tükörreflexes gépet, akkor madárfotózáshoz kell majd egy teleobjektív, portréhoz egy fix 85 (50-est javasolnak majd sokan, de az nem az igazi), városfotózáshoz kell egy nagyobb látószögű objektív, ha érdekes képeket szeretnél. Meg ugye a gépváz. Szóval gondolatban gyorsan összeraktam neked egy alaphangon 600 ezer forintos cuccot, ami igényesebb alap dolgokból áll. Persze el lehet kezdeni legolcsóbb gépváz + kitobjektív kombóval, az kijön 200 ezer alatt (ha tükörreflexes gépről beszélünk), és úgymond mindenre jó az is. Más szempontból meg semmire nem jó igazán. Szóval előbb ki kellene forrnia, hogy mit szeretnél, és azt csak te tudhatod igazán.
2016. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezen kívül javaslom, hogy menj el több fotós szaküzletbe, (de ne Media Marktba meg ilyen helyekre), és mondd el az eladónak, hogy mit szeretnél, és kérdezd meg, mit javasol. Én is csináltam így sokszor, és nagyon hasznomra vált. Jó eladót kell kifogni, de volt, hogy velem egy órán át beszélgetett az eladó, és végigvettük az összes szóba jöhető objektívet, neten teszteket mutatott, diagramokat, hogy melyik hogy teljesít. Volt amelyik objektívet ki is lehetett próbálni az üzletben, vagy szólt, ha valamelyik márka nyílt napot tartott, akkor még több gépet, objektívet ki lehet próbálni, viheted a memóriakártyádat, és otthon megnézheted a képeket is. Így sokkal könnyebb választani, és hamarabb rájössz, hogy mi az, ami tényleg érdekel.
2016. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, igen abszolút igazad van! valóban nincs kiforrott tématerület, egyszerűen mindig minden annyira képlékeny, és amikor jártamban-keltem megérint valami, akkor képes vagyok bíbelődni, míg az adott képet el nem készítem. A természetfotókon talán a legnehezebb, a madarak világa is érdekel, de a minap a rovarvilág képviselőit örökítettem meg macrofotóval, de az én kis buta gépen erre nem alkalmas. Természetesen ár függvénye is, mert 600ezer forintom nincs, de úgy nagyjából lenne 150ezer forint önrészem, és hitelt tudnék vállalni egy profibb gépre, de abszolút kezdőként nyilván nem szeretnék versenyre kelni a profi fotósokkal sem gépeikkel, de kezdetnek talán reménykedtem, hogy van olyan opció, mellyel a tanulást elkezdhetném. Gondolkodtam fotósiskolán, de igazából itt a tudászomj kevés, mert nincs rálátásom, hogy milyen képzésben bízhatnék. De alapvetően a magam gyönyörűségére is szeretném a fotózást. Gyakorlatilag pont a media markban jártam, de mikor kijöttem, azt hiszem kevesebb információval rendelkeztem, mint amikor bementem, gondolom az ottani eladók nem megfelelő szakértelme miatt. Biztos több idő kérdése, míg kialakul a konkrét , személyiségemhez legjobban illő téma felölelése, csak addig is gondolkodtam egy olyan alapgépen, amivel meg is élhetem mindezt.
2016. szept. 6. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nyilván úgy tanulsz meg fejlődsz legjobban, ha közben fotózol is. Ha tényleg érdekel a fotózás, tükörreflexes gépet vegyél, aztán azt tudod fejlesztgetni idővel (új objektívek, vaku, állvány). 150 ezerért vegyél valami jó állapotú használt gépet, hitelt ne vegyél fel. Drágább gépben akkor gondolkozz, ha van rá pénzed, vagy tudsz pénzt keresni vele, és visszahozza az árát.
2016. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Hálásan köszönöm az információt! Valóban így nagyon nehéz, hiszen pont a Media Markt érdekelt abban, hogy a gépeket eladja, de aki oda betér, jó ha tudja előre, mi a konkrét célja, és milyen típust, milyen funkciókkal akar.

Használt gépet valóban érdemes venni? Van olyan biztos forrás, ahol nem csalódhatok? Ez az ár teljesen megfelel, nyilván a későbbiek folyamán, ahogy egyre többet tapasztalok, már vállalható lehet egy magasabb árfekvésű masina is.

2016. szept. 6. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy olcsóbb géppel is tudsz kiemelkedően jó képeket készíteni, ha ügyes vagy és értesz hozzá. Használt gépekkel kapcsolatban soha nincs biztos forrás, hiszen mind máshonnan jön. De ha szaküzletben esetleg ajánlanak valamit, az gondolom megbízhatóbb. Vagy ha hirdetésben találsz olyat, amit fotós árul. Bár ők jellemzően komolyabb kategóriás gépeket árulnak.
2016. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor tájékozódom hirdetési oldalakon, meg talán nem reménytelen a facebook közösségi oldalakon lévő fotóscsoportokba való belépés sem, ott mintha egy - egy zárt kör lenne, és talán a forrás is ellenőrizhető bizonyos fokig. Persze, nem annyira sürgős, hogy ma vagy holnap kell, de mivel foglalkoztat, hogyne, már nagyon szeretném, de tudom ez időigényesebb dolog, ami türelmet követel. :)
2016. szept. 6. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!