Canon 700D vs Nikon D3300?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a film készìtés, videoklipp készítés és ezért szeretnék egy kamerát. Egyenlőre csak hobbiból szeretném csinálni ezért is nézelődtem az olcsóbbik kategóriában. De sajnos nem tudok dönteni igazából a lényeg hogy minnél jobb minőségben vegyen fel akár este kevés fenyben akar nappal.

2016. szept. 6. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ezek a tükörreflexes, belépő árú kamerák inkább fényképezőgépek, mint HD filmfelvevők, főleg az olcsó alap objektívekkel (persze tudnak felvenni és még belső mikrofon is van bennük, de pl. az auto fókuszkövetés nem biztos, hogy elég gyors lesz egy videó felvételnél az alap obikkal), amivel szállítják őket (este, kevés fényben a méregdrága eszköz is csak keveset segít szerintem). Bridge gépeket nézegettél már?
2016. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Korábbi válasz, nálam vélhetően okosabb válaszolóktól.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..


Igen, a beépített CPU-tól is függ és a tömörítéstől, hogy pl. Full-HD felbontással hány FPS sebességgel képes felvenni a gép filmet. Az előző válaszban írt obik, viszont már nem alap objektívek, plussz pénz lesz és nem tudom, mennyit szánsz rá, ezért kérdeztem a bridge gépet.

2016. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából Bridge gépet nem nézegettem mert arról azt halottam hogy nem olyan tud olyan szép felvételeket csinalni mint egy dslr gép.
2016. szept. 7. 10:00
 4/10 acelsziv ***** válasza:
47%
És VIDEOKAMERÁT nézegettél már? Tudod azok pont arra vannak kitalálva.
2016. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már mindenkép cserélhető objektíves gép a cél, akkor ajánlom tanulmányozásra a Panasonic Lumix DMC-GH4 fényképezőgépet aminek a videó funkciói csúcsra vannak hegyezve.....


[link]

2016. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5.: Csakhogy az általad ajánlott gép ára 350 000 Ft, amiért csak a vázat kapja meg!


A 700D-t pedig megkapja 270 - 280 000 Ft között 18-55 mm IS STM és 55 - 250 mm IS STM objektív kittel (ez sem olcsó ma Magyarországon, ahol egy kezdő vegyész nem kap bruttó 300 000 Ft belépő bért, sőt bruttóban a 700D + kit árát sem keresi meg havonta!). Én pl. 10 évig spóroltam az első DSLR gépemre, képzelhetitek, mekkora dilemma volt, hogy mit vegyek!


Ilyen alapon árban a határ a csillagos ég, főleg, ha filmezésről van szó...

Könyörgöm, a Kérdező hobbi célból az olcsóbb kategóriában keresgél! Felteszem fotózni is szeretne, ha DSLR gépvázakra kérdezett rá (ezért a digitális videokamerákat most meg sem néztem, bevallom, nekem nincs videokamerám).

2016. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hobbi célra ott a Pana FZ1000. Külföldi fórumokon nagyon meg vannak elégedve vele, csak az árukeresőn húzza le pár "fotográfiai szakértő". Év végén úgy nézki veszünk egyet. Ja, hogy melyik év végén azt ne kérdezzétek...:)
2016. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ebből a kettőből 700D és STM objektívek. Azokban videóra kitalált AF rendszer van.
2016. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Panasonic FZ1000 videó képességei magasan veri a kérdésben szereplő gépekét. És még olcsóbb is. Videózáshoz tévedés bármelyik gép megvásárlása.
2016. szept. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zlevii ***** válasza:
Régi a kérdés látom, de azért mondanék pár dolgot. Filmkészítésre nagyon sokan használnak dslr-t, nézz csak meg külföldi honlapokat. A canon 700d-t nagyon sokan ajánlják :)
2016. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!