Milyen fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés

A videó felvétel a fő szempont.

Eddig a Canon EOS 600D a befutó a 18-55mm-es objektívével, amihez használtan kb. 80.000 Ft-ért hozzá is tudok jutni.

Ismertek ennél jobbat? Aminek jobb az ár/érték aránya? Maximum 90-100. Ft-ot akarok rákölteni, és főleg használt gépek érdekelnek (az áruk miatt).


2016. szept. 19. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem kamerát?
2016. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam, kérdezősködtem a témában, és mindig odalyukadok ki, hogy a fényképezőgép szebb minőségben tud videót rögzíteni. Gondolj bele, a youtuberek nagy része mind fényképezőt használ, nem véletlen. Gondolom ebben az árkategóriában még a fényképező csinál jobb videókat, viszont valószínű, hogy fél és 1 millió Ft környékén a kamera már jobb minőséget nyújtana. De nekem nincs ekkora keretem, emellett nem is szeretnék ennyit költeni rá. Ezért maradok a 80-100.000, esetleg majd a 100-300.000 Ft-os árkategóriában, ahol egy fényképező videó felvételének jobb a minősége.
2016. szept. 19. 19:38
 3/19 anonim ***** válasza:
Fél és 1 milliós videokamera sem fog jobb minőséget nyújtani, egyszerűen azért mert sokkal kisebb az érzékelője. Hobbifilmhez tökéletes egy ilyen belépőkategóriás fényképező, viszont érdemes észben tartani, hogy a képek minőségéhez jelentősen hozzájáruló kis mélységélesség hátrányt jelenthet bizonyos helyzetekben. Tehát pl. gyerkőcök játszadozását nem ezzel örökíteném meg, mert egyfolytában az élességet keresné a gép, ilyen célra a videokamera jobb.
2016. szept. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Videózáshoz egy Panasonic FZ300-al is jobban jársz.

Ezzel a dslr mítosznak, és legendának járj a végére a youtubeon.....Nézzél tesztvideókat, és a saját szemednek higyj.

2016. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tegnap néztem egy unboxing videót egy népszerű youtubertől, amint örömködött az új dslr gépének. Ő is azzal jött, hogy hát ilyen van ennek, meg ennek is úgy hogy Ő is vett egyet. Kicsomagolásnál fogalma nem volt az objektívről, 70-300 centiméteresnek nevezte, jó korigált, de látszott hogy nem ért hozzá, csak jól el van engedve anyagilag és Ő is azért vett ilyen gépet mert ez milyen "raj". Úgy látom, hogy a hülyeség ragadós, de miért is kellene érdekelnem, hogy mások mikre szórják el a pénzüket, ha nekik úgy jó, akkor nekem is. Csak a videó végén a teszt felvételen volt szegény srác homályos.
2016. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5 És ez mit bizonyít? Az eszköz ettől még tökéletesen alkalmas a videózásra. Profi reklámfilmesek és kisfilmesek dolgoznak DSLR-rel, országos kereskedelmi adón is fut olyan műsor, amit azzal rögzítettek, és csodaszép képe van. Nyilván nem a belépőszinttel, hanem a zászlóshajókkal, de akkor sem camcorder, pedig nyilván megengedhetnék maguknak.
2016. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

OKé, vegyétek azokat a dslr gépeket, jó is az videózni, szerintem is jó választás.


Falfirka:

" Egyetek sz@rt, sok millió légy nem tévedhet! "

2016. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Legalább fizet neked a Panasonic ezekért a kommentekért, vagy csak hobbiból nyomod a bridge gépüket, és fikázol minden mást? Én legalábbis mást nem tudok elképzelni, mikor egymillió légyről írsz, miközben a valóság az, hogy a szakma élvonala ajánlja és használja, és személyes munkáim során is látom, hogy egy belépő szintű, 100 ezres DSLR is milyen látványosan veri a 2 milliós camcordert képminőségben. És erre neked az egyetlen érved, hogy egy 12 éves youtube-os hülyegyerek azt se tudja melyik irányból kell belenézni. A hozzáállásod alapján azonban neked sem volt jóval több ideig a kezedben ilyesmi.
2016. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Legalább vennétek a fáradtságot és tesztvideókat néznétek,


Ha nem találtok videót a neten , segítek.....

2016. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem a levegőbe beszélek, megnéztem. Pontosan azt tudja, ami egy drágább bridge-től elvárható. Tökéletes fényviszonyok között nem lehet megkülönböztetni a képét egy DSLR-től, ellenfényben és szürkületben pedig már kijönnek a hiányosságok. Jó cucc? Igen. Földbe döngöli a belépő DSLR-eket? Nem.


Ja, és most vettem észre, hogy nincs rajta mikrofonbemenet, ami azért videóhoz nem árt. Bár gondolom neked az a véleményed, hogy a beépített is olyan szép hangot vesz fel, hogy egy puskamikrofon csak rontana rajta :)

2016. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!