Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha a markolathoz van AA elem...

Ha a markolathoz van AA elem / akku átalakító akkor azzal többet bír?

Figyelt kérdés

Az akksi egyenként 1500mAh-es, de az AA akkuim 1900mAh (Fuji) és 2900mAh (Vapex), bár 4 + 4, 6 nincs egyforma. Gondolom ez nem gond azért, összevissza tölteni úgysem szoktam.

Melyik megoldással bírná a legtöbbet a gép?



2016. szept. 22. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem fog kiderülni, mert ha (és nyilván) kissé más a jelleggörbéjük terhelésre, a gép meg akkor kapcsol ki, mikor neki már nem jó.
2016. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapbol az aksi mindig gyengebb mint az elem. Persza az elonye az hogy ujratoltod, nem dobo ki a penzt az ablakon.
2016. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából ő AA-ban is akkuról beszél, mint az apróbb betűsből kiderül.
2016. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

AA elemre értettem én is. Itt van egg táblázat, látszik hogy egy alkalin elem sokkal több mAh-val bir mint a Li-Ion aksi.


[link]

2016. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"AA elemre értettem én is." Én nem. :) Őt nem az AA méretű Li-ion akku és az AA méretű "alkalin" közti különbség érdekli, hanem a géphez adott egy célra alkalmazható speciális Li-ion akku helyett szeretne alkalmazni AA méretű akkukat, mint pld a Vapex (amúgy Ni-Mh), markolat segítségével.

Kérdezőnek mondanám, jut eszembe, utolsó Canonomnál áttértem a markolatba rakott AA-kra, mivel jópár AA akkum volt otthon, nekem nem vált be, kb ugyanannyit, ha nem kevesebbet bírt egy készlet. Igaz, ezek nem Eneloopok voltak például, hanem a Conradban vett IPC töltőhöz kötelezőleg járó négyesek. A meztelen mAh-k nálam mondjuk a Canon javára dőltek el, 2600 a 2500-al szemben.

2016. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!