Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az miért van hogy az érzékelő...

Az miért van hogy az érzékelő lapkák átlómérete kb 2/3a a feltüntetett collban megadott méretnek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiszedegeted a lapkákat, vagy honnan tudod hogy kisebbek a megadott méretnél?
2016. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Onnan hogy tudok olvasni és szoktam is... :)


[link]

2016. szept. 23. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudsz olvasni, de nyilvánvaló, hogy nem érted, amit olvasol.
2016. szept. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi ilyenekre nem tudunk válaszolni, max. a kérdezőt blamálni. De azt tudjuk, hogy videózáshoz vegyél dslrt....
2016. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyilvánvaló, hogy ő érti...:

Sizes are often expressed as a fraction of an inch, with a one in the numerator, and a decimal number in the denominator. For example, 1/2.5 converts to 2/5 as a simple fraction, or 0.4 as a decimal number. This "inch" system brings a result approximately 1.5 times the length of the diagonal of the sensor. This "optical format" measure goes back to the way image sizes of video cameras used until the late 1980s were expressed, referring to the outside diameter of the glass envelope of the video camera tube. David Pogue of The New York Times states that "the actual sensor size is much smaller than what the camera companies publish – about one-third smaller." For example, a camera advertising a 1/2.7" sensor does not have a sensor with a diagonal of 0.37"; instead, the diagonal is closer to 0.26".[27][28][29] Instead of "formats", these sensor sizes are often called types, as in "1/2-inch-type CCD."

2016. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!