Hogyan lehet kivágni egy képet laptopon?

Figyelt kérdés
Emlékoldalt készítek nemrégiben elhunyt édesapámnak.Viszont ügye csak régi papír alapú képe voltak(és néhány frissebb digitális kép) amiket szkenneltek , de 2 oldalra rakták fel az egészet, én meg "darabosan" szeretném feltölteni az oldalra.Hogyan lehet kivágni?Nekem nem megy , ha rákattintok teljesen más opciók jönnek ki.Előre is köszi a segítséget!!

2016. szept. 24. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy olyan képeszerkesztő, amivel kijelölhetetd és kivághatod a részeket. Szerencsére ez annyira alap dolog, hogy mindegyik tudja, még az egyszerű Microsoft Paint is.

Én a Paint.NET-et szoktam használni a rendeteg hasznos plugin miatt. Ha nem Windowst használsz, akkor is találhatsz ilyen programot.


1. Megnyitod a képet (amit scennelés után kaptál).

2. A négyzetes kijelölés eszközzel kijelölöd, melyik részlet kell.

[link]

3. Szerkesztés > Másolás > Beillesztés új képbe > Mentés

[link]


Ha a szkennelő emberke fedén rakta be valamelyik képet, mentés előtt elforgathatod, hogy meglegyen a pontos függőleges és vízszintes irány.

2016. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hű..köszi szépen, közben én is rájöttem, hogy Paintben lehet szerkeszteni :) Csak türelmetlen vagyok :D Köszi szépen mégegyszer!!
2016. szept. 24. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!