Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » "Fény rajzolni" szeretnék,...

"Fény rajzolni" szeretnék, azonban ha teljesen sötétben vagyok, egyszerűen nem hajlandó fényképezni a kamerám, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Canon 70D-m van, 18-135-ös obival. Úgy gondolom jó értékeket állítottam be, YouTube-os how to videókban is utána néztem, (nem zoomolok, ISO 100, F8, stb.), de ha lekapcsolom a villanyt és megnyomom a fényképező gombot, nem fényképez. Megfigyeltem, hogy ha előtte megvilágítom a kép egy részét, akkor fényképez, de ugye így el is van szúrva a az egész, mert lesz egy megvilágított valami a képen. A YouTube-os videókban ha korom sötétben nyomták meg a fényképező gombot,akkor is tudtak fényképezni. Mi lehet a gond? Köszönöm!

2016. szept. 25. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
MF.
2016. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak akkor hajlandó fényképezni, ha éles a fókusz, de sötétben nem tud fókuszálni. Állítsd át, hogy éles fókusz nélkül is lehessen fotózni, és állítsd manuális fókuszra.
2016. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ahogyan már írták: van a menüben egy olyan beállítás, hogy ne exponáljon a gép, ha nem talál éles pontot az AF. ezzel küszöböli ki, hogy életlen képeket csinálj, viszont amikor sötétben akarsz fényképezni, nem talál élességet.


ha az objektíven levő AF/MF kapcsolót átteszed manuális fókuszra, akkor kézzel tudsz élességet állítani, így az AF nem is fog próbálkozni és életlenséget jelezni sem. ha előtte még felkapcsolt villanynál élességet állítasz, akkor jó helyen lesz a fókusz, ezután kapcsold át a kapcsolót és mehet a fotózásod.

2016. szept. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2016. szept. 29. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!