Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen tükrös gépet ajánlanáto...

Milyen tükrös gépet ajánlanátok 250ezer Ft-ig? Elsősorban használt vázon gondolkodom, max 30-40ezer expóig.

Figyelt kérdés

3 éve fotózom hobbiszinten egy belépő vázzal, elsősorban portézok. Lassan váltani szeretnék, "kinőttem" a mostani gépet.

A fenti összeget csak vázra szánnám.


2016. szept. 26. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ó, a lényeget lehagytam: Canon-os vagyok!
2016. szept. 26. 09:18
 2/11 acelsziv ***** válasza:
22%
Ha te magad nem tudod, akkor senki nem tudja "Canon-os"
2016. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

5D2

Bár a 30-40 ezer expóból engedned kell,mert ilyent nem fogsz találni.Most elindult lefelé az 5D2 ára(Remélem, ezzel a jelenlegi tulajok is tisztában vannak...).

2016. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Kedves" acélszív! Természetesen vannak ötleteim, megannyi tesztet átolvastam már, de minél több véleményt szeretnék meghallgatni, mielőtt választok. Köszönöm a cseppet sem konstruktív válaszod, ezért kár is volt pötyögni.



Bevallom őszintén, inkább APS-C vázban gondolkodom, de ha FF-t választanék, az 5D Mark II lehet nem lenne rossz választás, ott azért az igényeimből is lejjebb adnék expószám terén, tudom, hogy ennek a szériának a zárszerkezete jobban bírja a strapát.

Köszönöm az ötletet!

2016. szept. 26. 18:09
 5/11 anonim ***** válasza:
...Persze ahhoz csak az EF obik lesznek jók.Alternatíva: 70D
2016. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Annyiból jogos Acélszív megjegyzése, hogy 3 év után már elég határozott elképzelésnek illene lenni. Első gépnél szoktak kérdezősködni, utána már azért cserél az ember vázat, mert már kinézte a következőt.

Amúgy mit nőttél ki? Én Pentaxos vagyok, de neked a Canon 750D-t javasolnám. Aztán mire ezt is kinövöd, addigra biztos lesz elképzelésed a következő vázzal kapcsolatban.

2016. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hm, akkor leírom ismét: Vannak elképzeléseim, szándékosan nem írtam semmilyen szóba jövő típust, szubjektív vélemények érdekeltek volna.

1000D-m van jelenleg, egy ideje már azt érzem, hogy nagyon korlátok közé szorít.

2016. szept. 26. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is azon gondolkodtam sokáig,hogy mire lenne érdemes cserélni a belépő DSLR-emet(1200D),és nem találtam semmit,ami ne kerülne még használtan is legalább 200e Ft-ba(70D).Ez négyszer akkora összeg,mint amennyiért az 1200D-t vettem.Ugyanis képminőségben nincs különbség az 1200D,600D,700D,60D és 7D között(!).Nincs értelme lecserélni az előbb felsoroltakra.A régebbi modellek alapérzékenysége sokkal jobb(a pixel pitch miatt).Nekem az fontos,mert ált rossz fényviszonyok között fotózok,vaku nélkül.Egy 5D ebből a szempontból jó lenne,de félek ilyen öreg gépet venni,és egyelőre az ára sem csökkent annyira,hogy megkockáztassam.
2016. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
31%

már bocs koma, de ahol az a legfontosabb infó, hogy "Canon -os vagyok" ott én nem sok hozzáértést látok. Semmi támpontot nem adtál, csak egy árhatárt.

Ez így amatőr hozzáállás.

2016. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenképp kell a csere, lestrapáltam rendesen ezt a gépet.


Ez egy szuper meglátás egyébként, amatőr is vagyok. Leírom sokadjára is: Vannak ötleteim (konkrétan három típus), de engedd már meg kérlek, hogy úgy tegyem fel a kérdésem, ahogy én szeretném.

Olyan hatalmas választék nincs, hogy egy ármaximum és egy márka ne szűkítené le a kört pár versenyzőre. Sőt, még azt is leírtam, hogy inkább cropos vázat vennék.

A megszólítást illetően pedig inkább komámasszony lesz az. ;)

2016. szept. 27. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!