Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak olyan autókereskedések...

Vannak olyan autókereskedések ahol nem banki hitel szinten húzzák le az embert, ha részletre szeretném megvenni a használt autót? 3-400. 000 ft körül gondolkodom. De kp-ben nem tudom megvenni, de nagy szükség lenne rá.

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figy, ha egy kereskedésben autót veszel hitelre, a hitelt nem a kereskedő adja, hanem egy a kereskedéssel szerződésben álló bank.
2016. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ekkora összeg kifizetése is probléma, az autó fenntartására sem lesz pénzed, az eredmény egy adósságcsapda lesz.

A kereskedések bankokkal állnak szerződésben, a kölcsönt bankok adják (ha adják).

2016. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is ugyanolyan banki hitel lesz.

Az autókereskedő kapcsolatban van egy (vagy több) bankkal aki a hitelt biztositja.

Érdeklődj, hogy egyáltalán adnak-e hitelt egy 3-400E-es autóra. Fedezetnek már egy roncs a bank szemében.

2016. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolom azok meg úgy működnek, hogy függetlenül attól, hogy rendszeresen fizetem akkor is 3-4x-ét fizetem vissza, mint amennyi az eredeti ára, nem?
2016. márc. 5. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Többet kell visszafizetned, mint a hitel, de nem a többszörösét. A svájci frank alapú hitelesek tortúrája másik történet.

A kamatokról hitel, visszafizetés feltételeiről a bankkal konzultálva kaphatsz pontosabb képet, az apró betűs részek áttanulmányozására is figyelj oda.

Nem tudom miért, mire kell neked az autó, de ha problémát okoz 300-400 ezer forintot zsebből kifizetni, aggályos lesz a fenntartása is, s plusz még a kölcsönt is vissza kell fizetned..

A vételáron felül plusz 100ezer azonnal elmehet még az átíratásra, olajak, szűrők, vezérlés cseréjére, a lehetséges meghibásodások javításaira sem árt némi tartalék.

2016. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Jobban belegondolva inkább kihagyjuk a vásárlást. Köszönöm nektek, ment a zöld.
2016. márc. 6. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!