Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fujifilm FinePix S8300-gépem...

Fujifilm FinePix S8300-gépem van most vásároltam. Valaki segítene hogy mit hogyan kell rajta beállítani?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy lehet olyan fotót készíteni,h pl egy tárgy élesen látszódó legyen és a háttér elmosódott legyen.
2016. szept. 28. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyél egy könyvet:

A digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek.

Én is ebből tanulgatok.

2016. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez attól több tanulást igényel semmint hogy itt válaszolni tudjunk. Amúgy ha művészi hatású makrót akarsz, ahol a háttér elmosódik, ahhoz jó fényerejű lencse kell, de minthogy ez a gép wide állásban is csak 2.9-et tud, tele állásban meg 6.5-re csökken a fényerő így szerintem felejtős.

Még az FZ200-as gépemmel, ami a teljes zoom tartományban 2.8-as fényerővel bír (ha utána olvasol, rájössz, mekkora szó ez a fényképezőgépek világában) is csak mérsékelten lehet elmosni a hátteret.


Röviden: wide állásban túl közel kellene menned a céltárgyhoz, tele állásban pedig a 6.5-ös blende miatt túl nagy lesz a mélységélesség ahhoz, hogy elmosódjon a háttér, ráadásul - hacsak nem fényes nappal dolgozol - állványra lesz szükséged, mert muszáj leszel hosszú záridővel fotózni.

2016. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!