Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy ekkora nagyítást érjek...

Hogy ekkora nagyítást érjek el, mekkora gyújtótávolság szükséges?

Figyelt kérdés

Fullframe-re nézve mekkora gy.távoltás szükséges? 3-4 ezer mm, vagy 5-6 ezer?

Webkamera 9-10x crop-ot ad, de fullframe-re számítunk úgyis mindent.


[link]

[link]



2016. szept. 29. 15:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el hogy senki nem tud konkrétumot mondani...
2016. okt. 2. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Huhh, hát ez jó kérdés, mivel én inkább nagy látószögű asztrofotográfiában vagyok benne (14 évesen :D), de szerintem az ilyen képekhez már elég a 4000mm (szerintem). Olyan képet nem fogsz tudni csinálni vele mint ami a második linken van de egy kicsit szélesebbet igen a Meade LX200 14"-Es teleszkóppal, igaz eddig csak egyszer volt szerencsém egy ilyenbe belekukkantani. A hátránya a 7000 dolláros ár és az f/10-es fényerő, (bár ezen lehet segíteni eszközökkel aminek nem tudom a nevét de van amelyik f/4-re javítja ami már elég jónak számít) de a 3550mm már szerintem elég jó. Választhatod a 16"-os verziót ami már 4064mm ugyanazzal a fényerővel, viszont ez már 16000 dollár. Remélem egy kicsit tudtam segíteni!
2016. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az egyest nehezebb lefényképezni mint a második linken látható képet... az első amúgyis több száz képből stacking-al készül.

Köszi hogy akarsz segíteni de a 16000 dolláros teleszkóp árat te sem gondoltad komolyan remélem...

2016. okt. 26. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem nagyon, de csak felajánlottam. Amúgy csak bolygókat akarsz fényképezni vagy deep sky-t is akarsz? (androméda galaxis, sas-köd, stb...)
2016. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont egy nagyon jó távcsövet nem fogsz tudni venni, mert vagy éles de csak 500mm-es vagy 1500mm-es de a fókuszírozó semmit nem ér, szóval ez komplex. Vannak magyar videók a Youtubeon ezzel kapcsolatban. Én nem akarlak erről lebeszélni, ha kezdő vagy akkor próbálgass. Egyszer úgyis eljön a siker pillanata
2016. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!