Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez az objektív miért ilyen drága?

Ez az objektív miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

[link]


A fényereje sem túl jó, ráadásul 150-ért lehet kapni 70-300-as usm motoros stabis canon obit. Akkor ez miért ennyi?



2016. okt. 26. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A diffrakciós lencse miatt, ami a színtorzuláson segít, legalábbis az elméletben.

Objektívről mindig nézz teszteket, mert ez is olyan dolog, hogy adatokból nem mindig lehet a minőségre következtetni.

2016. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már nem tudják mit kérjenek el egyes termékekért... ilyet senki nem fog venni, inkább egy 70-200L I f2.8...
2016. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a DO gyártási hátterét, de amennyire tudom, más objektívek is drágák, amiben ilyen van.


Aztán a DO-s változat, bár régebbi, de az USM az ring USM, míg a másikban nem. Ugyan szerintem a 150 forintos is elég gyorsan fókuszált, de van, ki e kettőt lelkileg megkülönbözteti.


Aztán a DO-s, bár nehezebb, de rövidebb (kinek előny, kinek hátrány).


Aztán a DO-s eleje nem forog, na, ezt polárszűrősök csak fontosnak tartják.


Ezekkel együtt is elszállt ez az ár, a Photozone kb 8 éves tesztje szerint kb. kétszer annyiba került akkor odaki, mint az eccerűbb.

De a differencia egy részét megmagyaráztuk. :D

2016. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki
2016. okt. 27. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként, bár ez a lencse a forgalomban igen ritkán fordul elő, éppen most kínálnak egyet használtan 160-ért az Indexen, szóval a használtcikk piac azért közelíti az értékéhez.
2016. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!