Canon EOS 100D Objektív választás?

Figyelt kérdés

Jelenleg kit obit használok, ami 18-55-ös, egy Canon EF-S 10-18mm obival valóban szebb, élesebb képet, videót lehet készíteni?


Hallottam, hogy a kit obik csak teszt jellegűek, igaz ez?



#vásárlás #EOS #obi #objektív #Canon EF-S 10-18mm
2016. okt. 23. 12:21
 1/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Izé... én külön vettem a vázat és az objektívet, és a megfelelő objektív kiválasztása nekem egy hónapba telt, elolvastam egy csomó tesztet mindenféle nyelven, mérlegeltem mely paraméterek fontosabbak és mennyit áldoznék rá (végül majdnem egy árban volt a választott objektív a géppel). Egy Sigma objektívet választottam hozzá - 17-70 mm, 2.8-as kezdő fényerő. Szerintem csak azonos gyújtótávolságú objektíveket lehet összevetni, vagyis a két általad említettet nem. Német oldalakon nagyon jó összehasonlítások, tesztek vannak, egy csomó dolgot megtudhatsz az adott objektívről, ha a rajzolatuk érdekel, arról is, bár számomra elsődlegesebb paraméter az, hogy jó fényereje legyen (a zoom átfogáshoz képest is), s hogy legyen egy közeli közelpontja. (Kis távolságra is lehessen élességet állítani.)
2016. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ha a rajzolat érdekel (így értem ezt a "szebb, élesebb kép" megfogalmazást), akkor a egy fix "normál" (azaz az emberi látáshoz hasonló átfogást adó) gyújtótávolságú, nagy fényerejű objektív valószínűleg a legjobb választás. Érdemes más márkájú, Canon bajonettes objektíveket szemügyre venned, vagy analóg EOS-okhoz készült Canon vagy másmilyen objektíveket (a gyújtótávolságot átszámítva) is, mert a tendencia az, hogy az új (jobb) Canon objektívek nagyon drágák, viszont más márkájú objektívek (Sigma, Tamron...) ugyanilyen árban fejlettebbek, jobb tulajdonságokkal bírnak.
2016. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 10-18 valamivel jobb minőségű üveg, mint a kitobi, de más a gyújtótávolsága.


Tehát almát a körtével akarsz hasonlítani, olyan mintha azt mondanád, hogy egy Merci személyautó halkabb utastérrel rendelkezik, mint egy Merci teherautó. Ez tényszerűen igaz, csak a személyautóval nem tudsz elvinni 20 tonna árut.


A 10-18 egy nagylátószögű objektív, tehát 18mm-en annyi ra fog "közelíteni" mint a kitobid a nagylátó állásban, a másik irányba pedig még nagyobb teret tudsz befogni, de "zoomolni" nem fogsz tudni annyira, mint a 18-55-el.


A kérdés tehát, hogy mire kell.



Másrészt a kitobik egyáltalán nem teszt jellegűek. Azon az áron amiért kínálják őket nem rossz darabok, egy családi nyaralás végigfotózásához tökéletesek. Természetesen vehetsz egy EF-S 17-55-öt vagy egy L-es objektívet, csak éppen minimum a 6-7x-ét kell kiadnod egy kitobi árának.


Vehetsz fixeket is, ahogy tanácsolták, azok olcsóak és jó minőségűek, viszont akkor csak lábzoom van, értsd ha közelebb akarsz valamit hozni akkor közelebb mész.

2016. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Canon objektívek nagyon drágák, viszont más márkájú objektívek (Sigma, Tamron...) ugyanilyen árban fejlettebbek, jobb tulajdonságokkal bírnak."



Igen... Papíron. A valóság az, hogy sajnos a gyártási szórásuk is borzasztó, például a 90mm-es Tamron makro az egyik legjobb objektív a piacon, és az ára is baráti, HA sikerül találni belőle egy jó példányt. A többségük ugyanis beteg. Persze az USA-ban ezzel nincs gond, ott olyan a cégpolitika, hogy azonnal cserélnek ha visszaküldöd, így aztán az ottani fotósok szeretik a tesztjeikben, mert ha ki is fognak egy gyenge darabot, a Tamron cseréli akár 2-3 alkalommal is zsinórban, mire jót kapnak. Itthon sajnos nem ilyen barátságos a rendszer.


A Sigmánál is belefutottam már nem egy IS hibás objektívbe például, az ismereségi körben is több a beteges Sigma, mint canon. Persze, ha mondjuk ismered a boltost, és tudsz válogatni, akkor mindjárt más a leányzó fekvése.


Az L-es üvegekkel meg nagyon kevés Sigma/Tamron veszi fel a versenyt még papíron is, ott az ár jellemzően egyenesen arányos a minőségben, és bizony nyer a Canon általában


(ui: ez persze nem jelenti, hogy Canonból nincs beteg darab, csak éppen ha elég üveg fordul meg nálad és a környezetedeben, akkor a trendek azért jól látszanak)

2016. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!