Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok véleményt írni...

Tudnátok véleményt írni ezekről a képekről?

Figyelt kérdés

Kezdő "fotós" vagyok, véelményeket szeretnék kérni, hogy min javítsak, változtassak (Egy Panasonic DMC-FZ72-vel fotózok)


[link]



2016. nov. 1. 07:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fotóst az különbözteti meg az átlagtól, hogy egyéni látásmódja van. Ezeknél a képeknél azt érzem, hogy Te magad csodálkozol rá a világra. Mész az utcán és felkiáltasz, hogy : - Jé egy fa, és nyomod az exponáló gombot. Mész tovább, -Jé ott egy cica, és megint nyomod az expo. gombot.

De a fotózás pont arról szól, hogy én nézem a TE képeidet és én kiálltok fel, hogy -Jé, nézzétek már de érdekesen szögből van fényképezve ez a fa, vagy , hogy - De jó az a macska azzal a kéménnyel, olyan mintha ...

Szóval ahogyan előttem is írták "KOMPOZÍCIÓ", a képeknek hordozniuk kell a Te egyéni látásmódodat, kell lenni bennük valami plusznak, ami megkülönbözteti őket az átlagostól. Én nem arra vagyok kíváncsi, hogy hogy néz ki egy fa, vagy egy cica. Hanem arra, hogy Te azt a cicát, fát milyen érdekes körülmények között, pl. látószög, fények, egyedi környezetben tudtad lencsevégre kapni.

Például a fát reggeli harmatban , napfelkeltében , a macskát pedig egy deszka kerítés tetején sétálva fényképezed le alulnézetből úgy, hogy éppen kitakarja a napot, akkor azt mondom, hogy na ez igen, kiérdemelted a "photography" titulust.

2016. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A helyzet: Pistike kapott egy gépet, elindul, és néha megnyomja a gombot.


Vélemény: nulla, bárminemű ötlet nyoma sem látható. A nulláról ugyan el lehet indulni, de sokan itt maradnak egész életükre. Ha úgy tetted volna fel a kérdést: - Meg tudom már nyomni az exponáló gombot? Akkor a válasz egyértelmű lenne: - Igen!


Tanács: sokat olvasni fotós blogokat, fórumokat, letölthető könyveket is találsz (a gugli kidobálja őket, keress), nézegetni mások képeit. És nyilván nem a hasonló "fotografikat" hanem jó képeket. Sokan leírják a képek elkészítésének körülményeit is, persze ehhez már magabiztos eszközhasználat is kell. Szóval, ahogy Lenin mondaná: olvasni, olvasni és persze gyakorolni.


Pl:

[link]

De kérlek, ne töltsd fel oda a képeidet, ne kérj véleményt róluk. Csak figyeld a többek munkáit, olvass és gyakorolj.

2016. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, szerencsétlen időpontban lépsz be a fényképezés világába, mert:

Sajnos, kb 12 éve elkezdett elterjedni az a nézet, hogy az olyan képek, amelyekhez hasonló már szerepelt, "unalmasak". Ami ugye több szempontból is hülyeség, mert ezen az alapon hamar eljutunk a végtelenbe (és valóban, pár éven belül megjelent az oszló halott tenyerére helyezett, az anyából kivágott magzat fényképe, vagy mi - és hova tovább?). A másik meg az, hogy egy naplemente attól nem lesz kevésbé szebb, hogy tegnap is volt naplemente.

Ugyanakkor valóban elég sok kép képződik, és így az átlagember elveszti az érzékenységét. Ha láttál ötvenezer képet, tökmindegy, miről szól az ötvenezeregyedik.

Az átlagember szeme viszont nem pallérozódik, sőt. Minden kép megérdemli a jajdeszép megjegyzést, még akkor is, ha homályos, lemarad az elefánt egyik lába, stb.

Aki nem teljesen allergiás a technikai dolgokra, annak számára egy jó út a fotózás technikájának megismerése, majd azután az alkotó vágy kiélése. Ehhez azért nem árt alapos ismeretekkel rendelkezni a képzőművészetek terén. Szóval egy jó 10 év izzadság-befektetése után tehetséges kezdő lehetsz. Azt én értem, hogy ma mindenki a világhírre vágyik befektetés nélkül, de ez nem így működik. Ja, és a 10 év munkát befektetők 90 %-a sem lesz említésre méltó egyéniség, de hát ez meg már megint csak ilyen. :)

Személy szerint a 9. képet kedvelem. A 3. szerintem mellément, sötét, s emiatt jellegtelen lett a téma. A 10. az vonalait tekintve szerencsétlen összhatású, pedig az is lehetne jó. A galambosnál, ha jobban benyaklasz (a fotós nem áll, hanem áll, görnyed, térdel, hasal...), tán jobb lett volna. A faágakon átvakító nap kudarc. Az első, aztán a szemüveges és a poharas szívfájdalom nélkül selejtezendő lehet. Második körben mindhárom avaros is kimehet. Bocs. :)

Ami a netes fotómegmutató oldalakat illeti, azokkal vigyázni kell. Eléggé kudarcélmény, ha lesz 12 vélemény, amiből az egy pozitívról ugyan tudod, hogy az valódi megbecsülés, míg a másik 11 lepontoz, s közben papagáj módra hangoztat valami szerencsétlen betanult mondatot, mint például, hogy nem szabad középre helyezni a fő témát, stb.

Pont, ami a fotozz.hu-t illeti, akartam volna egy pár fotós nevét mondani, akiket érdemes nézni, de sajnos ott divat a törlés A legjobbak 2010 óta nem léptek be. :D Leitnor és Tuzsi79 nem törölte magát, őket érdemes nézni (rá lehet név szerint is keresni).

2016. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
egy régi mondás szerint az írás azzal kezdődik, hogy elkezdesz olvasni. SOKAT! ugyanez igaz a fotózásra. a fotózás is azzal kezdődik, hogy elkezdesz olvasni. meg mások képeit nézegetni. meg azokról a képekről olvasni, amiket már megnéztél. aztán megpróbálsz hasonlókat alkotni, megérted, hogyan lehet, megérted miért nehéz, megérted, hogyan gondolkozott a fotós és egy idő után megtanulsz te is hasonlóan gondolkozni, hasonlóan látni. közben meg tovább olvasol és nem csak fotókról és fotózásról olvasol, mert a fotózás nem a fotózásról szól. a fotózásnak nem az a célja, hogy fotózzunk. ahogyan az írás sem az írásról szól. nem az a cél, hogy mindegy mit, csak alkossunk, hanem az a cél, hogy VALAMIT megmutassunk másoknak, amit csak mi látunk, ami csak nekünk fontos, amit csak mi tudunk megmutatni, vagy úgy megmutatni. ehhez pedig gondolatok kellenek és mondandó. olvass, gondolkozz, beszélgess és találd ki, hogy mi foglalkoztat téged, mit akarsz bemutatni másoknak, tanuld meg, hogyan tudod azt úgy bemutatni, hogy mások is megértsék, neked miértetszik, miért fontos.
2016. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Először csak rápillantottam a képeidre és megnéztem az előttem válaszolókat, de az első oldalon abba is hagytam. Miért? Mert mindenki csak szidta. Tőlük kérdezném azért mert kezdő? Ti is azok voltatok. Vagy mégis miért?

Első ránézésre tényleg tucat képek. Semmi egyedi látásmód, amint meglátod egyből a hozzád legközelebbi szögből lefotózod. De ezen lehet javítani. Még több fotózással azonban előtte olvass! Tanuld meg a géped használni (ugyanis nem azzal van a baj), nézegesd profik képeit és OLVASS, OLVASS, OLVASS! /valaki írta még ezt én is ezt az elvet követem/

+1 így elsőre: Csak photogpahy-t ne!! Igaz, hogy odaírtad, hogy amatőr, de ezt a nevet akkor se használd egyelőre! Inkább fotós blogot vagy valami hasonlót.

Most kiemelnék pár képet:

Az első kilenc tipikus "megkaptamagépetéskimentemaparkbakipróbálniésahaélesakkorosszukmeg"

1; nem kell mindent megosztani! A többiek azt is írták ne fotózz le mindnet, de én azt mondom, hogy igen! Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj! De tanulj meg "szanálni", válogatni.

[a számozások mindig felülről lesznek]

A tengeres képek, tűrhetőek, de egyáltalán nem egyediek, pedig a jó helyszín (bár szerintem mindent le lehet jól fotózni) adott, csak a látásmódod átlagos. A harmadik tengeres képed nekem még ferde is.

A szemüveges képet sehova se tudom tenni. Mégha valami újat is akartál- vagy csak úgy fotózni, hogy ne kelljen otthonról elmenni- igénytelen. A szemüveg és az asztal koszos, a háttér zavaros, a figura nem érdekes. De maga ez a szemüveges megoldás, mára már unalmas.

A kék bögrés...nekem nem jön be ez a ferdeség plusz nem tudom, hogy igénytelenségből vagy tudatlanságból (rátettél egy effektet és badummtss kész) a háttérben is kék valami és így még jobban nem jön át a "lényeg". A másik nem értem mi olyan fontos azon a bögrén, hogy kiemeld.

A "szembenapos" képed szörnyű. Nappal szemben 98%-ban nem fotózunk! Ezt csak a profik engedhetik meg maguknak és akik jól tudják alkalmazni a fényeket. Szerintem még ferde is a kép. Meg megint felteszem a kérdést: mit akarsz ezzel a képpel megmutatni?

Az egyik legjobb képed talán hátulról a negyedik. A naplementés. Tetszik, hogy nem zsúfoltad tele, a színek jók bár a főmotívum lehetne érdekesebb.

Az üveges kép szerintem életlen, a galambos megint nekem csak egy tesztkép.

A pisai ferde tornyos, turistakép, de lehetne sokkal jobb is. Ha már levágtad az alját akkor minimum a háttérben a villanyoszlopot, de inkább az alsó másmilyen oszlopmintát is. Így szerintem sokkal letisztultabb lenne.


De azt mondom gyakorolj, fotózz manuális módban, ha még nem tetted ismerkedj meg az alapfogalmakkal (ISO, záridő, rekesz, stb...), OLVASS szakkönyveket, nézegesd profik képeit, csatlakozz fotós csoportokhoz, stb! Ne vegye el most a kedved a kezdeti nehézségek!;)

2016. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Először csak rápillantottam a képeidre és megnéztem az előttem válaszolókat, de az első oldalon abba is hagytam. Miért? Mert mindenki csak szidta. Tőlük kérdezném azért mert kezdő? Ti is azok voltatok. Vagy mégis miért?"

Nem szidta senki. Elmondtuk többen is, amit te is: nem jó képek. Nem azért mondtuk ezt, mert kezdő - mi is voltunk azok - hanem mert nem jó képek. Ilyen egyszerű.


"Első ránézésre tényleg tucat képek. Semmi egyedi látásmód, amint meglátod egyből a hozzád legközelebbi szögből lefotózod. De ezen lehet javítani."

Látod, látod, pont ugyanerzt írtuk mi is.


Ezek a képek nem igazán jók. Profitól ezekre azt mondanám, szarok, felejtősek, de ilyet senki nem mondott. Ezek nem jó képek, még tanácsokat is kapott, hogy merre kell fejlődni. Mellesleg pont ugyanazokat, amiket te is - sokadszorra - elismételtél.


Ha egy kezdő rossz képket készít, nem fogom neki azt mondani, hogy jújdejók. Ha ezt akarja hallani, akkor megmutatja a nagyinak, az majd bólogat és megsimogatja a fejét. A kérdező viszont ezzel nem ér el semmit. Sokkal hasznosabnak tartom, ha megmondom neki egyenesen, hoyg ez nem jó. Te másképp látod? Ne válaszolj, költői kérdés volt. Te is pont ugyanezt írtad neki.


Nem értem, miért kellett azért még egyet beszólni a többi válaszolónak...

2016. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A kérdés: akkor most megszüntessem ezt az Instagram oldalt?
2016. nov. 2. 20:33
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem kell, sőt maradhat a név is. Inkább szelektálj. Csak a szerinted "jobb" képeket hagyd meg. Aztán fejlődj, és próbálj meg " érdekesebb" képeket lőni.
2016. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A szelektálásról jut eszembe: a rutinos (vagy ha jobban tetszik, profi) fotóst az is megkülönbözteti a kezdőtől, hogy kíméletlenül és biztos kézzel tud szelektálni. Elmégy egy kiállításra, megnézed az adott fotós képeit és azt mondod: - Azannyát, ez a pali aztán tud! Mert nem látod, hogy a 25 kiválogatott kép mögött van több ezer, amit nem mutat meg, és rengeteg vacak képe is van, de te csak a maroknyi legjobbat látod.

Kérdező, ha most ki kellene válogatnod a kollekcióból 3 képet, amik szerinted a legjobbak, mit tennél? Fogadjunk, rávágnád, hogy egyiktől sem szeretnél megszabadulni. De tényleg, próbáld meg, akár most azonnal! Melyik hárommal állnál a világ elé?

A válogatás fontosságáról és nehézségeiről itt egy remek cikk:

[link]

És itt egy hasonló, de ez olyan feladatot ismertet, amibe szerintem nagyon kevesen mernek belevágni (én sem...)

[link]

Amúgy nagyon érdemes átolvasni a Vasárnap Reggeli Fotográfus írásait, profiként is nagyon jó tollal ír az amatőrvilág kínjairól :)

2016. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Senki sem alázta a kérdezőt, csupán az első lépés az, hogy nem kell minden levelet lefotózni. Vagy ha már lefotóz mindent, nem kell belőle rögötn photography oldalt csinálni.

De nem is ez a lényeg. Én nem azt mondom, hogy nem lehet semmit lefényképezni, amit valaki már lefotózott, hiszen akkor tényleg nem maradna téma, de az, hogy "jé, sárga falevél" -lefelé állítom a gépet, és megnyomom a gombot, nem ad sok értelmet. Lenézek, és ugyanezt látom én is idén, jövőre, meg valószínűleg azután is.


Ezért mondtuk, hogy az első változtatás az lenne, hogy keresi az érdekes pillanatokat, szögeket, fényeket. Szóval hajrá!

2016. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!