Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy átlag 200ezer HUF árban...

Egy átlag 200ezer HUF árban mozgó kamera hány expozícióra van méretezve élettartama során?

Figyelt kérdés
Azaz mennyire lehet számítani?
2016. nov. 10. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Tisztázzuk le: magyarban a "kamera" az elsősorban mozgókép felvételre tervezett, időtartam limit nélküli eszköz.

A fényképező az fényképező.

Lehet az angol nyelvben a "camera" a fényképező, de nem a magyarban.


Másik: expozícióra tervezik, és nem méretezik, nem azért nagyobb egy profi gép mint egy belépő mert több expo-t bír...


Harmadik: nem mindegyik fényképező van tesztelve hivatalosan, de általában utána tudsz nézni magadtól is, rákeresel a márkára típusra, és hogy "shutter life".


Nagyon általánosítva írtad egyébként is. Csak a váz 200 ezer? Vagy 1-2 objektívvel? Belépő, haladó?

2016. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm, de kioktatás helyett a kérdésre vártam a választ!

2016. nov. 10. 15:26
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyilván fényképezőgépről van szó ha expoziciószámról beszélünk. Igen azért mert az angolban cameranak hívják és a magyarban is használatos a kifejezés.


Egy kit optikával szerelt kamera ára nem változik jelentősen így a 200ezer HUF körüli sávban marad.


Hogy kezdő vagy haladó? Sok betűt megspórolhattál volna ha mindkettő leírod és kész.


Szerintem aki akarja az érti, hogy mire gondoltam. Aki meg egy pitiáner kötekedő... nos mindentől függetlenül az is marad!

2016. nov. 10. 15:31
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy meg a tervezik és méretezik ebben az értelemben ugyanaz.


Nem vagy mérnök csak egy kötekedő... Ennyi.

2016. nov. 10. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
112625+- 1000
2016. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy, a válaszom másik felében válaszoltam a kérdésre... nem mindegyik van tesztelve. Ha van azt általában a gyártó feltünteti a weboldalán, termék leírásban. Ennél többet mit vársz? Második válaszoló is kötekedett, mivel általános válasz nincs és kész.
2016. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne általános válasz: 20000-150000 között lehet, plusz/minusz pártízezer.
2016. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ebben az árfekvésben szerintem 120 ezer nagyságrendben ami nem sok, főleg ha valaki rendszeresen használja a sorozatlövőjét.


1000 lövést gyorsan el ehet puffogtatni egy nap, és akkor jössz rá hogy több nap mint kolbász :DDD

2016. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaz tinédzser koromban a Practika BX20asom egy jó havi fizetésbe került.


Kb. annyiba mint most 300 ezer ft.


És abba még filmet is kellett venni meg nagyítani is kellett. Így jó ha évente volt 200-300 expozíció.


Kb. 3000 expozíció után a por lepte el valahol...

2016. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jav


Praktica

2016. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!