Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik Canon/Nikon kamerát...

Melyik Canon/Nikon kamerát használjam? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kamerát magamnak, (igazán jó minőségben) kisfilmek és fotók készítéséhez.

De nem tudom, hogy a Canon és a Nikon-on belül melyik típust vegyem. Annyi van és nem tudom melyik a jó. Nem igazán értek hozzájuk, így akinek van tapasztalata vagy tudása a típusokkal kapcsolatban, nagyon örülnék a tanácsoknak.



2016. nov. 9. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Canon 1Dxmk2

Canon 5Dmk4

Ha a videó képesség is szempont,akkor a Nikon-t felejtsd el!

2016. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Videó szempontjából a Canon előnye annyi, hogy letölthető hozzá ML Firmware, ami tele van hasznos videós funkciókkal. Egyébként a tudás tekintetében a márkák között nem lehet különbséget megállapítani, egyes termékek között talán, de mindkét gyártó kiváló minőségű kamerákat gyárt. Éppen ezért a pénztárcádhoz kell ezt igazítani. A fontosabb kérdés az objektív. Javaslom nézz utána annak, hogy milyen tulajdonságai vannak, mert itt könnyebben lehet kidobni az ablakon százezreket úgy, hogy a munkánkra alkalmatlan eszközt vettünk. Emellett nem feltétlenül kell rögtön DSLR-ben gondolkozni, a Bridge gépeket is átnézetnéd. Minőség ellenőrzésére a youtube tökéletes felület.
2016. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 acelsziv ***** válasza:
0%
1: Nektek kellene már elfelejtenie ezt az ostobaságot a videóval. Régen lehet, hogy így volt. Ma már nem.
2016. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Canon EOS 80D valami jó objektívvel, mondjuk SIGMA 18-35mm f/1.8 Art. Ez egy jó felszerelés viszont kB 600 ezres áron. És amúgy meg szerintem videózásra jobb egy Mirrorless mint egy tükrös, mert a DSLR nem videóra lett tervezve, nem ez a fő munkája. De ha még nem vagy benne a fotós alapfogalmakban akkor azokat gyorsan tanuld meg, mivel autonatikával nem sokat ér egy videó/kép. És nem feltétlenül kell Canont választanod, válaszd ami neked jobban tetszik, ne hallgass azokra az emberekre akik azt mondják hogy a Canon szar mert... Vagy a Nikon szar mert... Mindenkinek más a jó, és ne feledkezzünk meg a más gyártókról sem.
2016. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Canikon VD6-ot ajánlom egy Canikkor 18-500mm FX VR L f1.8-al ;)
2016. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem amíg igaz az, hogy "Annyi van és nem tudom melyik a jó. Nem igazán értek hozzájuk", addig ne kameraválasztási tanácsot kérj, hanem szakmai írásokat, könyveket, oktató videókat, tanfolyamokat keress, ahol megtanulod, hogy mi micsoda egy fényképezőgépeben, mit kell nézni a paramétereknél, melyik képesség mit befolyásol és leginkább tanuld meg, hogy neked mikre van szükséged. amíg lövésed sincs a szempontokról, addig meg teljesen mindegy, hogy mivel videózol, használd a telefonodat, abból is rengeteget tanulsz, hogy mit hogyan, vagy miért nem tudsz vele megcsinálni és mindjárt vannak támpontjaid, hogy mi az, amiben kell a telefonnál jobb kamera kell neked. ezekből már el lehet indulni valamerre - egyébként meg egy csomóan telefonnal is tök jó videókat és fotókat tudnak csinálni, szóval az is simán lehet, hogy nincs is szükséged komolyabb kamerára.


akik tudnak neked tanácsot adni kamera választásban úgy, hogy fogalmuk sincs, mire és hogyan használnád, azok csak a saját választásukat, vagy a vágyálmaikat tudják neked ajánlani, vagy mert nekik bejött, vagy mert ők MAGUKNAK azt szeretnék. de attól, hogy nekik jó egy kamera arra, amire ők használnák, még egyáltalán nem biztos, hogy neked ugyanarra van szükséged, ha teljesen mára használod.

2016. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a tanácsokat. Borzasztóan örülök nekik.

Igaz, inkább tájékozódnom kéne elsősorban. Tudsz esetleg könyveket/oldalakat ajánlani a témával kapcsolatban?

Telefonnal készítek videókat, meg képeket nem rosszak (mint ahogy a telefon sem) épp ezért kamerát vennék - mert érdekel a téma - nem mondjuk jobb kamerájú telefont. Jobb minőséget szeretnék, mint amit a telefonom nyújt.


És elég erősen 100.000 alatt gondolkodnék.. a 600.000 az igen magas összeg nekem.

De mégegyszer nagyon köszönöm a tanácsokat.

2016. nov. 13. 00:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100 ezer alatt a Canon EOS 1200D-t ajánlom a Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III-as kit objektívvel, igaz hogy nem egy VDSLR meg nem is egy Canon EOS 1Dx Mk. II, de gyakorlásnak nagyon jó egy kB 96 ezer Ft. Ha DSLR-t akarsz venni ennél olcsóbban akkor hajrá. Nem hiszen hogy van ennél jobb belépő szintű DSLR 100 ezer alatt, a Bridge vagy a kompakt szerintem nem jó, mivel elég kicsi a szenzor bennük és ezzel nem fogsz elérni jó mélységélességet. Ha pedig még ennél is alacsonyabb keretben gondolkozol akkor szerintem tegyél még félre pénzt. És a tanfolyanokról annyit hogy jó sok olyan van amin csak hülyeségeket mondanak az alapismereteken kívül. Persze van jó is, például Balassa László előadásai, de az ingyenes. Viszont nem tudom hogy ő mikor jön megint Magyarországra, de én ajánlom hogy tanulj meg videókból, fórumokról fényképezést tanulni, nagyon sok olyan videó van amiben úgy megtanulsz fényképezni 2 hét alatt hogy mindenkinek tetszeni fog. Javaslom a dokumentum filmet Szipál Mártonról, sajnos már nincs köztünk de elképesztően jó dolgokat mondott. Aztán ott van Balassa, akinek az előadásai fent vannak youtubeon. És még sok más angol videót találsz amiben a fényképezés legtöbb ágát elmagyarázzák. És persze majd Photoshop/Lightroom tutorialt is kell nézned ha még nem tudod hogy hogy kell ezeket használni. Remélem tudtam segíteni! ;)
2016. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél! Köszönöm szépen!
2016. nov. 13. 15:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogy #4-es és #8-as válaszoló voltam :D
2016. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!