Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Annyi elvárásom van, hogy lehetőleg tükörreflexes legyen, és ne kezdő gép. Éjszakai képeket is szeretnék vele készíteni. Meg jó lenne, ha akkumulátoros lenne. Most jön a húzósabb része, használtan 40 ezer körüli árban gondolkodom.
2016. nov. 12. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen alacsony árért, még belépőszintű DSLR gép sincs szerintem, legalábbis nem jó állapotú. Éjszakai képeket kezdő géppel is tudsz lőni. Nekem Nikon D3100 van, elvagyok vele. Gondolom te is nagyon az elején vagy a dolognak, ha itt kérdezel és az árakkal sem vagy tisztában. Szerintem nézegess használt gépek közt, hátha találsz valamit.
2016. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, csak reménykedem hátha találok valamit. Igen, még eléggé kezdő vagyok, most kezdtem fotós szakon, és a tanár mondta, hogy tükörreflexes kell, de egyszerűen nincs fölös 100 ezrem. Most eléggé el vagyok veszve ezekben a dolgokban.
2016. nov. 12. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem digitálisról van szó, bár egyik ismerősömnek, ki bejelentkezett egy fotós szakmunkásképzésre, egy filmes gépet adtam kölcsön.


Ennyiért Canonból egy 20D-t vagy 30D-t lehet esetleg venni, ezek idős gépek, az idős elektronika kissé rizikós. Ezek csak akkor működtethetőek ceruzaaksival (másik feltételezésem, hogy akkumulátor szót nem azért használod, mert azt hiszed, hogy sok olyan gép van, ami 230-ra bedugva üzemel csak, hanem a saját speciális akkumulátora helyett a másra is alkalmazható AA vagy mi méretek járnak az eszedben), ha markolattal veszed, úgy nyilván drágább. Egyébként ha nem jó minőségű akkujaid vannak (Eneloop például), akkor úgyis szívás az akkus próbálkozás. Ha meg ilyen nincs, akkor géphez való utángyártott sem drágább, mint a ceruzák.

És még fennáll az objektív kérdése. Arra nem mondtak elvárást? Canonból lehet a filmes korszak kitobjektívjait 10 alatt megvenni, azok sem jók sokra, de a lyukkameránál jobbak.


Ez idáig három, amit megírhattál volna. :D


Ami az éjszakai felvételezést illeti, a gép az inkább csak ISO tekintetében számít, az elérhető gépeknél úgyis rengeteg zaj lesz, zajredukciós programot úgyis kell alkalmaznod.

2016. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kezdem úgy érezni, hogy szakmát kellene váltanom. :D Amúgy egy 120 ezres Nikon-t kellene venni, de az nagyon nem menne. Tulajdonképpen nekem már mindegy, csak 50 ezer alatt kellene akkor max. Gondoltam veszek valami használt gépet és jó lesz, de úgy látom ezek se valami olcsók. Objektívről szót sem ejtett a tanárom.
2016. nov. 12. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom , hogy a mostani 40et tedd félre arra az időre amikor lesz rá pénzed és ne hamarkodd most bele egy alja turista gépbe.
2016. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az lesz, csak picit sürget az idő sajnos.
2016. nov. 12. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó meghatározás az "alja turista gép". :)

Csak megjegyezném, hogy 12 éve tán egy kézen meg lehetett számolni, hogy kinek volt - szolgálati - profi gépe. Akkor jelent meg a két nagy gyártótól az első elérhető árú DSLR, a 300D és a D70. Fényképezést hivatásszerűen űzők azzal, meg pár Sigma objektívvel oldottak meg mindent. :)

2016. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!