Ezzel a géppel le tudom fotózni a tejutat?

Figyelt kérdés
A fényképezőgép egy Cannon SX 10 IS, nem profi fotóra gondolok mint a google ben lévők hanem kb olyanra mint ahogy mi látjuk a földről a balaton felett már láttam csak a fényszennyezés miatt a gép nem látott semmit. Viszont olyan helyen ahol kicsi a fény szennyezés ott képes lefotóni a gép?

2016. nov. 27. 01:06
 1/7 TR75 ***** válasza:

Szerintem nehéz az ügy, mert legfeljebb 15 másodperces rekeszidőt tudsz csak beállítani az gépen. Elvileg ez elég lehet, magas ISO-szám, és a lehető legkisebb rekeszérték mellett (minél jobban ki legyen nyitva a rekesz a gépen, hogy kapjon is elég fényt az érzékelő).

Próbáld meg. Kell még egy állvány, meg ha nincs önkioldó (az nincs ehhez a géphez), akkor érdemes időzítővel csinálni, hogy ne mozduljon be.

Nem a fényszennyezés volt szerintem a gond (bizonyos szempontból az még segítség is lehet), hanem egyszerűen a gép nem alkalmas ilyesmire magában. Ezen optikailag lehet segíteni, például egy távcsővel, ami összegyűjti a fényt, és azt teszed a gép elé. Meglepően szép képeket lehet csinálni egy kompakt géppel is, ha csillagászati távcső mögé rakod :-)


[link]

2016. nov. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! van egy elég jó távcsövem csak mivel a gépen nem levehető az objektív így még nem tudtam csatlakoztatni a távcsőhöz.
2016. nov. 27. 11:08
 3/7 TR75 ***** válasza:
Simán az objektív elé rakva? Kicsit (nagyon) kókány, de járható út :S
2016. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok szerintem a fényszennyezés ott a Balaton környékén, de annyi a lényeg hogy nyitott rekesz, manuális mód, magas ISO és kB 10-20 kép, van tutorial youtubeon hogy hogy kell a digitális zajt eltűntetni több kép használatával.
2016. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2016. nov. 27. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a rosseb az a "rekeszidő"? Esetleg záridő.
2016. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TR75 ***** válasza:

#6

Jaja, ott a pont, megint figyelmetlenkedtem :-)

Szóval záridő és rekeszérték :-)

2016. nov. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!