Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » ÜDV: ) Fenyképező gép vétele...

Quattrolove kérdése:

ÜDV: ) Fenyképező gép vétele előtt álok, és nem tudom eldönteni milyen belőpő tükörflexes gépet válasszak. Canon 1300D vagy Nikon D3300 vagy esetleg más? +VAN bennük timelaps funkció?

Figyelt kérdés

2016. nov. 27. 13:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Mert azt nem leltem sehol a leirásban :D
2016. nov. 27. 13:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem Canon EOS 1200D van és nagyon jó, ugye az 1300D meg még jobb is egy kicsivel. A Nikon rendszerét nem nagyon ismerem, nem nagyon tudok róla sokat mondani, de ha Time Lapse-t akarsz akkor egyértelmű hogy ne a beépített funkciót használd. Vegyél hozzá egy távkioldót, állítsd be az intervallumot, használd a gépet manuálisban vagy fél-autómata módban (Aperture Proirity, stb...). Amúgy nem minden a gépről szól, a fő dolog az objektív. Én azt mondom hogy gyűjts pénzt és vegyél egy SIGMA 18-35mm-es objektívet, igaz hogy drágább mint maga a váz amit mondtál de iszonyatosan éles. Ami egy jóóóóóóóóóval olcsóbb megoldás az a régi, teljesen manuális M42-es objektívek egy 2000 forintos adapterrel. Ezeknek az objektíveknek a többsége nem kerül többe 30 ezernél, és teljesen nyitott rekesznél és pengeélesek. Igaz hogy ezek legtöbbje fix objektív, de nagyon jók. Mivel itt Magyarországon csak használt van ilyenekből, ezért menj el az eladóhoz és teszteld a bajonettes adapterrel amit általában neked kell megtenned hozzá. De érdemes előbb megtanulni (hogyha nem tudod mik ezek) hogy mi a fotográfiában a mm, az f érték, mivel ezek az objektívek fő tulajdonságai. A fényképezőgépen pedig az ISO, zársebesség, stb...
2016. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI ! nem épp az a legfontosabb , csak nagyon tetszenek az esti timelaps képek :D és olvastam valamikor hogy valamekba van valamekbe nincs csak mar nem emlekszem melyik az... hmm milyen obbid vvan hozzá? az 1200 as géphez? ha megkérhetlek ,tudnál küldeni képet hogy mire képes a gép ?:) pár footott amit eddig lőttél) akár facebookkra
2016. nov. 27. 18:55
 4/5 acelsziv ***** válasza:
Tekintve, hogy egy egy perces time lapse hány képkockát igényel szinte nyírja a mechanikát. Ilyesmihez nézz inkább milc gépet.
2016. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hm.. igen ebbe bele se gondoltam.. mondjuk igazad is van ebben )
2016. nov. 29. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!