Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Polaroid fotonyontatos fenykep...

Polaroid fotonyontatos fenykepezogep? Megeri?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek ilyen fenykepezogepet ami azonnal elohivja a fotokat de igaz h 10 kep elleszitese kerul kb 3000be a fotopapirok miatt?

Mer ha nem hivja elo a kepeket ugy tudom a gepen marad es atlehet tenni SD kartyara az uj polaroidok ezeket tudjak? Mennyire eri meg egy ilyen gep?



2016. dec. 2. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:

"Mer ha nem hivja elo a kepeket ugy tudom a gepen marad"

Rosszul tudod.

Nem digitális kameráról van szó.

A viszonyuk egymáshoz kb mint az mp3 és a bakelit hanglemez. A bakelit hanglemezt se tudod bemásolni a gépbe.

2016. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van az #1. válaszlolónak, hogy az eredeti, tisztán csak fotokémiai eljárással működő Polaroid gépeknél valóban nem maradt meg a fénykép digitálisan és mindenképpen elő kellett hívni rögtön.

Ma már van a Polaroidnak olyan gépe is, ami digitális, ugyanúgy memóriakártyára rögzít, mint a többi és valószínűleg emiatt nem is a hagyományos fotokémiai megoldással, hanem nyomtatással oldja meg, hogy papírképet is lehet készíteni vele rögtön. Viszont ezek a gépek emiatt drágábbak is a többinél és ugyanúgy nem biztos, hogy megéri, mint ahogy a hagyományos Polaroid sem feltétlenül éri meg.


Hivatalosan a kategóriát egyébként instant fényképezőgépnek hívják, a Polaroid honosította meg, így a köznyelvben összeforrt a márka neve a műfajjal és sokan lényegében minden olyan gépet Polaroidnak hívnak, ami azonnal kiadja az elkészült képet, pedig nem csak ők gyártanak ilyet, ott van pl. a Fujifilm Instax szériája is.


Ma már vannak akár hordozható, kis méretű nyomtatók is, ami bármilyen digitáis képet kinyomtat bármilyen digitális fényképezőgépről, akár egy mobilról is. Hogy számodra van-e értelme, az csak rajtad és az igényeiden múlik. Számomra nincs, de mindannyian másmilyenek vagyunk.

Szerintem egy ilyen gépnek és a helyszínen rögtön nyomtatásnak akkor van igazán értelme, ha olyan helyzetekben használnád (főleg, vagy legalábbis ezekre összpontosítva választod ki), ahol fontos, hogy azonnal legyen papírképed. Például, ha hírességekkel fotózkodsz és a közös képet akarod velük dedikáltatni. Vagy ha rögtön oda akarod adni a képeket azoknak, akiket lefényképezel. Például hallottam olyanról, azért vitt ilyen gépet talán valamilyen Afrikai törzshöz, hogy a róluk készült képeket rögtön nekik is tudja adni, hiszen nem nagyon megy vissza és ezzel emléket ad nekik.


Ha neked nincs szükséged rá, hogy azonnal, ott helyben a kezedben legyen a kép, akkor szerintem egy külön nyomtatóval (ami lehet akár kis méretű és hordozható is, vagy nagyobb, hagyományosabb is) jobban jársz, mert az lehet olcsóbb, jobb minőségű, gazadságosabban üzemeltethető, meghibásodás esetén a fényképezőgéptől külön cserélhető, stb. Legolcsóbb és legjobb minőség viszont az, ha keresel egy olyan labort, ahol jól dolgoznak és akár helyben azonnal, vagy rövid átfutással előhívják neked. Vannak egy órás fotólabor szolgáltatások, de a legtöbb esetben ezek is megcsinálják akár 5-10 perc alatt is, az önkiszolgáló kioszkok meg tényleg azonnal kiadják a képet. Én általában a Pálvölgyi fotóhoz járok a Westendben, neten rendelek és mire odaérek kész vannak a képek. Szóval az a kérdés, hogy mennyire fontos neked az azonnaliság és mennyi pénzt ér meg neked az egyszerűség? Ha 10 db kép 2-3 ezer, akkor 1 kép 2-300 Ft. Fotólaborban ennek fele, harmada körül jön ki egy kép ugyanakkorában, ráadásul válogathatsz a képméretek közt is és ha valamiért mégsem olyan az eredmény, mint kéne, akkor reklamálhatsz és újra megcsinálják nkeed ingyen. Én a labort egyszerűbbnek tartom, mint a házi nyomtatgatást. Ráadásul komoly előnye a labornak az is, hogy nem neked kell a karbantartással foglalkoznod, nem szárad bele a festék a nyomtatóba, stb.

2016. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!