Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a jobb fényképezőgép?

Melyik a jobb fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Nikon L840 vagy

Canon T 70 tükörreflexes fényképező+ITOREX teleobjektív/62mm f 28-80 /.

Érdekel a fotózás hobbi szinten, portrékat és extrém sportolókat szoktam fotózni sokszor rossz fényviszonyban. Azt sem tudom, h pl mi az a tükörreflex..teleobjektív.. Vki esetleg összefoglalva le tudná írni, mik azok a tulajdonságok amire szükségem lenne egy gépben!?



2016. dec. 18. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

"extrém sportolókat szoktam fotózni sokszor rossz fényviszonyban"

Persze királylány, lófaszt szoktál te...


Amíg ott tartasz, hogy egy mai digitális kompaktgépet egy 30 éves filmes géppel akarsz összehasonlítani, jobb ha nem veszel semmit. Írd be a gugliba hogy pl. fotózás kezdőknek és olvasgass ismeretterjesztő írásokat.

2016. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú b+... Az első elég jól mondta, a két gép összehasonlíthatatlan. Az egyik egy Bridge, fix objektíves gép, a másik meg egy SLR, ami filmes, és még a régi FD objektívek mennek rá. Hogy fotózol portrékat, extrémsportot? Mivel? Telefonnal? Na először is. A Nikon egy olyan gép amivel nem fogsz profin fotózni, márpedig ha portrét akarsz akkor ahhoz egy DSLR vagy egy MILC kéne. De gondolom nem tudom mik ezek... SLR = Single Lens Reflex. Ezek a TLR-ek után jöttek divatba. TLR = Twin Lens Reflex, két objektív van a természetesen filmes gépen, nem cserélhető egyik sem. DSLR = Digitális tükörreflexes gép. Bridge = Nagy zoom tartománnyal rendelkező kompakt gép. Kompakt = kicsi, beépített objektíves "mindentelintézhelyetted" gép. MILC = Tükör nélküli cserélhető objektíves gép. Tükörreflex = van az objektív, van a szenzor vagy a film és azok között van egy 45 fokos tükör, ami arra szolgál hogy megmutassa mit lát az objektív. A MILC gépeken is van kereső (oda kell belenézni) de az elektronikus, mivel nincs tükör. Teleobjektív = általában 85mm-es látószögtől induló objektívek. Halszem = 18mm-es és az alatti objektívek. Macro = Kisebb a minimális fókusztávolsága mint egy standard objektívnek. Sorolhatnám, még nagyon sok van, ez csak pár volt. Még ami nagyon fontos: mm = az objektívek látószöge, nem fokban mérve. Nem tudom jobban elmagyarázni, például 8mm=180°. 50mm=90°. Aztán még ott az ISO értek. ISO = A szenzor érzékenysége, általában 50-100-200-tól 1600-25600-ig terjed. (rosszabb gépeken max. 1600, 3200 kicsit jobb gépeken 6400 (kiterjesztve 12800) profibb gépeken 25600 és 409600 között mozog. (az utóbbit csak a Sony A7s-en láttam még csak). Aztán ott a záridő: Záridő = az az idő, ameddig nyitva van a zár, minél több ideig van nyitva, annál több fény jut a szenzorra vagy a filmre. Hadd ne említsem a szenzor- és film méretet: Szenzor: (legkisebbtől a legnagyobbig) hagyományos telefonban lévő szenzor, magasabb kategóriájú Sony telefonokban, kompakt gépekben és Bridge gépekben található 1/2.3-ados szenzor, MFT azaz Micro 4/3, Aps-C (Canon), Aps-C (Nikon), Full Frame és középformátum. Film: 35mm (megegyezik a Full Frame-el), 120-as film (megegyezik a legtöbb középformátumú szenzorral), és a Large Format, ami több méretben is van, azok csak olyan gépekben vannak ami úgy néz ki mint két lap között egy csuklós busznak a csuklója, amikor ezzel fényképeznek akkor általában egy fekete ruhadarabbal a árnyékolnak hogy lássák mit fényképeznek. Ez csak egy pár dolog volt, erről 3 napot folyamatosan lehetne beszélni.
2016. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. És amúgy mit takar az az f/28-80? Ráadásul egy fix objektívnél? És amúgy a rekeszérték: legkisebb szám = legnagyobb "lyuk" az objektíven, legnagyobb szám = legkisebb nyílás az objektíven. Ennek is köze van a kép fényességéhez.
2016. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!