Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hol érdemes megvennem az első...

Hol érdemes megvennem az első komolyabb (bridge) fényképezőmet, ill. melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanokról, akik pl. vaterán, meg ilyen-olyan hirdetéseken keresztül megvesznek használtan egy házat, majd tovább keresgélnek hozzá objektíve(ke)t. Mivel én még csak most lépnék túl a zsebrevágható fényképezők világán, azt sem tudom, milyen összegtől nem "túl híg a leve", és hogy tényleg annyival drágább-e, ha kompletten, üzletben veszem meg a teljes felszerelést. Attól is tartanék, hogy pont ezért átvágnának, ha csak úgy magánszemélytől venném, ill. ott ugye nincs is garancia.. Eddig Nikonom volt, azzal meg voltam elégedve.

Ja és egyébként ami számomra fontos lenne, hogy azokat a színeket adja vissza, amit szabad szemmel is látok -nem csak ha száz ágra süt a nap, és tegye mindezt zajmentesen. (Mármint a képek ne legyenek zajosak:)) Továbbá ne legyen már messzebb a képen az adott tárgy, mint szabad szemmel. :) Ergo legyen jó a zoomja, és ha még rá is közelítek, akkor se homályosodjon nagyon.


Amúgy komolyan érdekel a fényképezés, sokáig el szoktam vele piszmogni, és egyrészt meguntam, hogy a végeredmény így se tökéletes, másrészt el is tört az eddigi gépem obijának a háza. :-/

De azért nem áll rendelkezésemre egy vagyon, csak ilyen 50-60 ezer. (Légyszi ne nevessetek ki, ha nektek 100-200 ezres van..:))



2017. jan. 2. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bridge-hez nem tudsz külön objektívet venni. A bridge egy (az átlag kompakthoz képest) 1, nagyobb szenzorú és/vagy 2, erősebb zoommal rendelkező.

Mit szoktál fényképezni? Akkor jobban lehet segíteni.

Ui.: egy rendes fotós (ember) nem nevet ki mást, mert neki rosszabbja van.

2017. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindenevő vagyok fotózás terén. :) Nyaralástól kezdve az állatokon át növényekig, tárgyakig, tájfotókig elég sok minden meg tud fogni. Makrót mondjuk nem annyira.


Valóban. De előfordult már más dolgokban is, hogy aki megengedheti a drágábbat valamiből, az úgy beszél, mintha az alatt az összeg alatt nem is lehetne jót venni -így értettem. :)

2017. jan. 2. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem:)

Ezek szerint elég kezdő vagy, ami természetesen nem probléma. Csak ki kéne választani, olyat ami a legjobban érdekel- ha majd tükröset szeretnél.

Hát újonnan csak ez a két bridge gép van:

[link]

[link]

Viszont ezeknek a gépeknek nagyon kicsi a szenzora (akkora, mint egy telefoné) és alacsony a fényerejük. Viszont extra nagy zoom-juk van.

Használtan most nem keresek, de leírok pár dolgot amit nézz, ha vásárolsz.

Az ekvivalens gyújtótávolságnál jó ha minnél nagyobb a szám (állatok), és a véglete is legyen minnél alacsonyabb, 20 mm körüli (a tájfotózáshoz, ez a nagylátószög). Az optikai fényerőnél (f/x) a szám legyen minnél alacsonyabb. Ez jó sötét helyeknél, illetve portréknál, tárgyaknál, ha a hátteret elszeretnéd mosni. Ha a szám 2 körüli az kiváló. Ha a záridő min. 30 mp, tudsz fénycsíkot "festeni" (pl.: az autók lámpája csak egy piros csíknak látszik), de tájképnél erős szélben látszik ahogy a felhők úsznak, illetve ahogy a fák hajlonganak. Esti képnél meg a csillagok, bár 30-nál már csak csillagcsóvák. A minnél kisebb záridő is jó, ha mozgó eseményeket fotóznál. Az ISO is jó, ha magas, bár a maxnál, mindig zajos a kép, de ha magasabb szám akkor valószínűleg a nagyobb számoknál is jól szuperál. A sorozatfelvétel is jól jöhet, szintén gyors témáknál. Ha tud RAW-BAN fotózni, az nagyon jó az utómunka miatt. A videó jó ha legalább Full HD, illetve 60fps. A kereső, illetve 180 fokban dönthető kijelző nagyon hasznos, főleg napos időben. Állványbemenet mindenképp legyen rajta.

2017. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ennyiért nem kapsz jó gépet
2017. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De azzal mindenképpen biztatnálak, hogy egy 50 ezres géppel is lehet qrva jó képeket csinálni. Szóval hajrá.
2017. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Ez nagyon igaz. Én ismerek olyan fényképészt aki szakmailag jó képeket és videókat csinál nagyszerűen alkalmazza az elméletet amit bemagolt, de a végtermék totál semmilyen. Művészetileg egy nagy szr, amit csinál, ugyanakkor baromi nagy fotósnak tartja magát.


Ellenben nemrég láttam a neten egy olyan sorozatot amit egy juhász csinált a juhairól. Unalmában fotózgatta a nyájat egy totál egyszerű 1/2,33"-as kompakttal. És qrva jó képek voltak.


Szóval nem árt a tudás és a jó gép de anélkül is lehet jó képeket csinálni ha a véna meg van hozzá.

2017. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fentebb linkelt Sony jó kezdésnek.
2017. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!