Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 700d vagy 750d-t válasszak?

MuSky kérdése:

Canon 700d vagy 750d-t válasszak?

Figyelt kérdés

ez lenne az első dslr-em.

ezekkel az objektívekkel használnám:


Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

és

Canon EF 50mm f/1.8 II


és főként portrékat, tárgyfotókat és videókat szeretnék csinálni vele


videózáskor is főként közeli dolgokat vennék fel, leginkább beltérben emberek meg gépek mozgását, performance-ok meg képzőművészeti alkotások dokumentálására kell.


természetben, vagy sport eseményeket vagy esküvőket sosem fogok fotózni valószínűleg.


a két váz között a fontosabb különbségek:


700d - 750d:


continues autofocus - hybrid cmos af iii continues autofocus


18 MPx - 24.2 MPx


MOV, H.264 - MP4


DIGIC 5 - DIGIC 6


nincs wifi - van wifi


nincs headset input - van headset input


szerintetek ezek mennyire releváns különbségek azokban a dolgokban amikre én használnám?


tudom még kezdő vagyok de szívesen tanulok róla



2017. jan. 4. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom 750D. Jobb mint a 700D a minőség úgyis az objektíven és a fényképezőgépet kezelő ember tehetségén mutatkozik meg. Az 50mm II helyett inkább STM-es változatot vedd, abból halkabb a motor és gyorsabb is, viszont az optika ugyan az.
2017. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ha a minőség úgyis az objektíveken és a user-en múlik akkor miért 700d? melyik azaz eltérés a kettő között amelyik a legfontosabb
2017. jan. 4. 14:57
 3/4 A kérdező kommentje:
az 50mm stm-es objektív jó ötlet, köszönöm.
2017. jan. 4. 14:58
 4/4 anonim ***** válasza:

DPreview azt írja, hogy sokkal újabb és jobb technológiájú szenzor van a 750D-ben, ami főleg a videó közbeni követő AF-ben jelent komoly különbséget: "Probably the biggest difference between the T6i (750D) and the T5i (700D) is the sensor. It's no secret that Canon has been using the same (or very similar) 18 Megapixel sensor since the Rebel T2i (EOS 550D). The new 24.2MP sensor catches up with the latest DSLRs from Nikon, Pentax, and Sony."


A DPreview táblázata szerint mindkét gép tud H.264-es tömörítést. Viszont nem headset input van a 750D-en, hanem csak mikrofon bemenet. Ezek alapján fülhallgatót nem is tudsz rádugni. A 700D-nél nem írnak mikrofon csatlakozót sem, de nem tudom, hogy azon van-e, viszont ez videózásnál elég komoly hiányosság lenne, úgyhogy emiatt mindenképpen azt válaszd, amelyiken van hang bemenet, különben nem tudsz külső mikrofont rákötni.


A WiFi a videózás szempontjából nem fontos, de hasznos lehet.


Egyébként a két gép nagyjából ugyanazt tudja és valóban a te kezedben és a fejedben dőlnek el a különbségek.

2017. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!