Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D60 as gépemet elejtette...

Tandráska kérdése:

Nikon D60 as gépemet elejtettem, és azóta nem működik, azt írja ki, hogy Error. Press shutter release button again. Kb. mi baja lehet? Tippek a javításhoz?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Tipp a javításhoz: vidd szervizbe. Ott kb. azt is meg tudják mondani, mi baja van.


Nem igazán értem a kérdésedet, bármi eltörhetett benne. Márpedig a kérdésből ítélve te nem fogsz tükörmozgató mechanikát vagy bármi egyebet cserélni benne.

2017. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazán sokat segítettél.

A legközelebbi Nikon szerviz 400 km-re van tőlem,ezért hanyagolom a szervizes dolgot,, és arra lettem volna kíváncsi, hogy a hibaüzenet alapján egy hozzáértő ember, lehet ha meg tudná tippelni a baját. Pl. ha a zárszerkezet hibásodott meg, akkor nem érdemes foglalkozni vele. Esetleg valami tipp a diagnosztikához, hogy tudjam, hogy a megéri e a nagy cécó.

2017. jan. 5. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy a tükör vagy a redőny mechanikája sérült. Azt viszont senki nem fogja tudni neked így a távolból megmondani, hogy elég-e kicsit megnoszogatni mert épp csak beragadt, vagy el van törve valami és kuka.


Gondolom, azon már túl vagy, hogy beírod a hibaüzenetet a youtube keresőjébe, hogy végignézd, mennyi különféle mechanikai hiba okozhatja ezt az általános hibaüzenetet.


Feltételezem, némelyik egyszerűbb javítást, amit ott láttál, már meg is próbáltál, ugye?

2017. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na, ma este az egyik youtube-os javítás bevált, bár nem kevés türelem kellett hozzá.

Lényeg hogy működik :D

2017. jan. 8. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!