Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Termék fotózáshoz milyen...

Termék fotózáshoz milyen eszközök kellenek, többi lent?

Figyelt kérdés

Van egy saját termékem amiről szeretnék fényképeket videókat készíteni a weboldalhoz. Az érdekelne hogy milyen fotós eszközöket kell beszereznem ahoz hogy profi képeket készíthessek a temékről.


Gondolok itt arra hogy milyen reflektor vagy ernyő kell, illetve milyen típusú háttér a jó?


Néztem e-bay-en nagyon sok fotós kelléket árulnak. Nem tudom miket kéne beszereznem mert nem értek a fotózáshoz viszont szeretném magam megcsinálni a képeket és inkább megvenni az eszközöket hozzá. Elég olcsón vannak led reflektorok meg minden. Csak kérdés hogy mi kell?


Köszi előre is!


2017. jan. 8. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"mert nem értek a fotózáshoz"

Ez lesz a gond, nem a felszerelés. Vehetsz akármilyen drága és profi felszerelést, ha nem tudod, hogyan kell bevilágítani, hogyan kell a gépet megfelelően beállítani, hogyan kell az utómunkát elvégezni, akkor az nem lesz "profi kép".


Ha mindenáron magad akarsz fotózni, akkor azt meg kell tanulni - és akkor már olcsó, egyszerű felszereléssel is jó képeket fogsz tudni készíteni.


Vagy bérelj fel egy profit.

2017. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

téééényleg?...


képzel el nem akarok senkit felvenni erre már írtam, magam akarom megcsinálni a képeket és ehez kértem volna segítséget, de te nem sokat tudtál segíteni úgyhogy ennyi elég is volt kösz!

2017. jan. 8. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Látom, csak hisztizni tudsz, de a lényeget nem látod: teljesen mindegy, mit veszel, ha nem tudod mit, hogyan, merre, meddig.


Hiába ülsz bele a legjobb versenyautóba, egy profi pilóta egy széria Suzuki Swifttel kenterbe ver bármelyik pályán.


De mindegy, kóklerek is kellenek a világba. Sok sikert!

2017. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig, bocs, igaza van Elsőnek, hiszen a bevilágítás eszközei (is) attól is függenek, hogy egy gyűrűről vagy egy trolibuszról beszélünk.
2017. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ennyi erővel ne állj neki semminek mert nem értesz hozzá.. Ezért tartotok ti itt én meg bátran belevágok.. ennyit erről majd elolvasom a neten mi kell hozzá. Amúgy meg negatív a gondolkodásotok és semmi segítőkészség nincs bennetek. További válaszokat nem várok.
2017. jan. 8. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
:)
2017. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Sokáig gondolkoztam rajta, hogy hozzászóljak e, vagy megéri e egyáltalán azt, hogy lepontozol, és a válaszaimmal összegyűjtögetett százalékaimat lerontod, de annyira szúrja a szemem a nagyképű stílusod, hogy nem hagyhatom szó nélkül.

Először is: Az előző válaszolók teljesen jóindulatúan, valamint segítőkészen álltak a kérdésedhez, ennek ellenére te leszóltad őket, mert éppen nem azt mondták amit te hallani szerettél volna.

Mert mégis ők hol tartanak szerinted? Na és te? Szerintem pont az ilyen emberek miatt tartunk ott most ahol, mint te. És ezzel most arra célzok, hogy lehetne jobb is... Sajnos a vezető pozíciókba is mindig olyan embereket ültetnek, aki csak azt hallja meg, amit éppen hallani akar. Ha 9 vélemény szól valami ellen, és egy mellette, akkor ő ki fogja emelni azt az egyet, és félredobja a maradék kilencet. Valami hasonlót csinálsz most te.... Nem azt mondták, amire te számítottál/amit épp hallani akartál, így ahelyett, hogy arra törekedtél volna, hogy közös nevezőre juss velük, leszóltad őket, hogy márpedig akkor is hülyeséget beszélnek.... Szerinted így kell?

A javaslat az volt, hogy bérelj fel egy profit. Nem véletlenül... Neked PROFI képek kellenek, vagy legalábbis a kérdésed szövege erre enged következtetni. Kezdőként, ha felfordulsz sem fogsz profi képeket csinálni...

Ráadásul az elméleted több ponton is sántít. Ebay-ről profi cuccok fillérekért? Ez még viccnek is rossz..

De tegyük fel megveszed a profi felszerelést, kidobsz vagy egy milliót az ablakon (azt mondtad profi, nem?) és? Hogyan tovább?

Senki nem úgy születik meg, hogy mindent tud, és az előzők pont erre akartak téged rávezetni... Minden tanulható, de sok gyakorlat kell hozzá...vannak tanfolyamok, iratkozz be egyre, ahol megtanítják az alapokat.. Vannak neten leírások. Értem, persze, ez így van.

DE: Ha neked van egy terméked akkor az a célod, hogy eladd, nem? Akkor miért fáj megbízni egy olyan embert a tárgyfotók elkészítésével, akinek több gyakorlata, és jobb felszerelése van? Egyszer biztosan meg fogod tanulni te is de nem arra kell számítani, hogy az első képed már azonnal olyan tökéletes lesz mint egy profié...

De úgy látom te tipikusan az az ember vagy aki nem tudja elviselni, ha valamikor esetleg nincs igaza...

2017. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kidobhatsz fél milliót 5 vakura meg minden szarra, de azzal is lehet béna képeket csinálni. Ha jót akarsz akkor egy olcsó Softbox, állvány, derítőlap és egy Canon EOS 1200D + 50mm f/1.8 STM. Canon legolcsóbb DSLR-e és a legolcsóbb objektívje, ez a setup 125 ezer körül lenne. Ez jó kis kezdő szett, de egy profi egy telefonnal is elboldogul. Nézd meg Budai Petur telefonos termékfotózás videóját és ő pontosan demonstrálja hogy nem muszáj Nikon D5 vagy Canon EOS 1Dx Mk II egy jó kép elkészítéséhez. Ő mit használt? Ablak mellé állt, lehette egy fehér papírra a terméket, mellé mégegy fehér papírt a derítésért és egy telefont.
2017. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontozok le és fel se! Azért írok ki egy kérdést hogy válaszokat kapjak. Be lehet szólni hogy kókler vagyok meg bármi de nem érdekel. Más szemszögből látom a világot mint ti. Nincs miről beszélnünk mert úgysem értenénk meg egymást. Én máshogy érem el a céljaimat mint ti, csak én nem hurrogom le a ti módszereiteket. Ennyi az egész. Na de nem is vitatkozni jöttem ide, engem az érdekel hogy elérjem a célom, fotókat csináljak a termékemről. Sok profi szakembert láttam én már aztán sokszor rá kellett jönnöm hogy jobb lett volna ha magamtól csinálom meg. Ez miatt nem akarok senkire rábízni egy ilyen feladatot. Érzek magamba annyi elszántságot és hülye se vagyok a dolgokhoz, hogy megbirkózom a feladattal. Nem hiszem hogy többszézezres beruházás kellene. veszek 2 ledlámpát meg egy hátteret összesen 20 ezerért aztán telefononnal csinálok olyan képeket amilyet tudok. Nyugodjatok meg nem fog kifogni rajtam a dolog. Sokkal nehezebb dolgokat is megoldottam egymagam mint egy fotózást, mindössze a segítségeteket kértem volna hogy egy kezdőnek pár tanácsot adtok hogy mondjuk papír vagy műanyag vászon a jó vagy mittudomén, ilyenek de nem gond mondom majd rájövök. elég kreatív vagyok. ennyit a magyar összetartásról...
2017. jan. 8. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok. Elég 1 Softbox és egy derítőlap, de meg lehet oldani napfénynél is. Az egész max 15 ezer lenne de photoshopban vágd ki a képet, rakd rá egy fehér alapra és az esetleges elszíneződés színezd fekete-fehérre. Nézd meg Petur videóját, azzal már jóval előrébb leszel.
2017. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!