Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hol találok egy jó könyvet a...

Hol találok egy jó könyvet a fényképezés fizikájáról?

Figyelt kérdés
obik, lencsék, képalkotás ilyesmik...
2017. jan. 10. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbb normális könyvesboltban, vagy a könyvesboltok esetleg antikváriumok webshop naivan.. A fizika ezzel a területtel foglakozó részének a neve optika.
2017. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm a kioktatást! Tehát akkor a könyvet a könyvesboltban kell keresni. És a fényképezés fizikája az optika. Dánkesőn!!! Ezt honnan tudtad? Elképesztő!!


Akkor pontosítom a kérdést:

Melyik az a könyv amelyik jól elmagyarázza a fényképezés fizikáját?

2017. jan. 10. 10:17
 3/14 A kérdező kommentje:

És mondjuk komolyabb színvonalú tudást tartalmaz.

Tehát nem gond a felsőbb szintű matematika vagy fizika megértése...

2017. jan. 10. 10:19
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
Csak egy kis kiegészítés: az optika tágabb területe a fizikának mint a fényképezés fizikája így nem helytálló az 1es megállapítása (vagy "kioktatása")
2017. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nagyjából össze kell kaparni.

Kettőbe belebotlottam, onnan el lehet indulni:

Optika (fordítása a sokszerzős Fundamentals of Optics McGraw-Hill kiadásnak)

Warren J. Smith: Modern Optical Engineering (ez is McGraw-Hill, meglepő módon :) )

2017. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5


Nagyon köszönöm! :)

2017. jan. 11. 09:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Főleg ha nem gond a felsőbb szintű matek nem ertem mi a probléma az optika témakörrel, esetleg hozza lehet csapni akkor az elektrodinamikát es kezdeni a Maxwell egyenletektől. Ez a dolog igazi fizikája, a lencsék és tükrök csak gratisz.

Az pedig, hogy arra kapsz választ amit kérdezel, nem pedig arra amit meg szeretnél tudni csak azert van mert nem azt kérdezted amire választ vartal. Erről nem en tehetek.

2017. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7


Bocsánatot kérek kicsit eltúloztam!

Kijött rajtam az is amit másoktól nyeltem idáig...


Ne haragudj miatta!

2017. jan. 11. 09:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Én értem, mi a probléma az optika témakörrel. Az, hogy az általános optika könyvekben szinte semmi nincs a fényképezésről. Amit én linkeltem, annak tartalomjegyzékében ilyenek is vannak:

valóságos lencsék számításai

az optikai rendszerek tervezésének szakaszai

a képalkotási hibák egyenletei

közismert objektívtípusok megvalósíthatóságának tartománya

stb.


Ha már írok, ennek a magyarul kiadott könyvnek szerzői között 7 magyar is szerepel, köztük Ábrahám György és Wenzel Klára. Én a neten találtam rá valahol egyszer.

2017. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Így van. Egy optika könyv a száraz elméletet írja le és nem annak a gyakorlati alkalmazását. Köszi még egyszer!


#7


Azzal egészíteném ki, hogy nem feltétlenül kell differenciál számításnak vagy mátrixalgebrának lennie egy fizikai elméletben ahhoz, hogy felső szintű legyen.

2017. jan. 12. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!