Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen komolyabb fényképezőgép...

Milyen komolyabb fényképezőgépet ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy komolyabb, nem kompakt gépet, amely szabad teret ad a kézi beállításoknak, gyakorlatom nincs benne, épp azt szeretnék szerezni és megtanulni használni. Jelenleg egy Panasonic Lumix DMC LZ8-am van, ami újkorában se volt valami hú de komoly, de akkortájt bőven elég volt, de kb. nulla beállítási lehetőséget nyújt. Szóval nem a tudásom, inkább a szépérzékem nőtte ki a gépet és szeretnék továbblépni ezen a szinten. Szóval bőven beérem valami régebbi, használtan beszerezhető géppel ami kiszolgál 1-2 évig.

2017. jan. 6. 13:42
 1/5 anonim válasza:
Lóvé mennyi van rá?
2017. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam összeget, azt gondoltam a kritériumok már adják, hogy milyen árban lehet egy ilyen gép, szóval úgymond az árhoz "alkalmazkodnék", persze ha annyira mindegy lenne az ára akkor újonnan vennék.
2017. jan. 6. 16:42
 3/5 anonim válasza:

A kritériumok nem adják a gépet


De ha az ár nem számít akkor vedd ezt

[link]

2017. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy Canon EOS 1300D (ez egy nagyon belépő gép) egy 50mm-es EF f/1.8-as STM obival. Jó párosítás lesz, viszont nekem most régi Kiev bajonettes objektív van amit imádok! Viszont minden manuális, semmi elektronika ergo No autofókusz. De nagyon éles, és jó arra amire én használom. Kompaktot vagy Bridge-t szerintem ne vegyél, mert azok nem érik el egy DSLR vagy egy MILC szintjét. Nálam és még nagyon sok embernél kihagyhatatlan az objektív cserélése, szóval nálam itt maradnak ki ezek a gépek, és a kis szenzor miatt. Viszont ha 10 milliót is szánsz egy gépre (mondjuk ezt kétlem, de mindegy) akkor PhaseOne XF IQ-3 100MP. 100 megapixel azért elég sok meg az iszonyatosan nagy szenzor is azért előny. Hozzácsapsz egy régi Carl Zeiss Sonnar 150mm f/4-es Hasselblad V bajonettes obit egy általakítóval és már ott a felszerelés ami lazán 10 millió világítás nélkül. De ugye ezzel is lehet szar képeket csinálni, viszont egy profi egy kompakttal is csinál briliáns, kreatív képeket.
2017. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Néhány helyen egy Nikon D3000-et ajánlottak mint jó kezdő/tanuló gép és ahogy nézegettem olyan 40 és 60 ezer között megkapható használtan, erről vélemény? Egyébként ha mindenképp kell egy árkorlát akkor az a 60 lenne, de az már nagyon max.
2017. jan. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!