Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt objektív (200 ezer...

Használt objektív (200 ezer forint értékben) vásárlásakor érdemes adásvételi szerződést írni a későbbi esetleges viták elkerülése miatt vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha én lennék az eladó, akkor szerződés nélkül nem is adnám. Rögzíteném az állapotát, esetleges hibákat, amiket a vásárló tudomásul vesz és ezt aláírja. Ugyanígy a vásárlónak is előnyös, ha a szerződésben kikötitek pl. a fizetési feltételeket. Itt a Gyk-n minden héten van egy kérdés arról, hogy valaki eladta a telefonját és másnap visszaköveteli a pénzt a vásárló, mert már hibásnak találja a személyes átvétel ellenére, persze egyikük kezében sincs semmi :)

A személyes találkozó és a mélyre ható tesztelés nyilván alap ilyenkor.

Kiinduláshoz a neten találhatsz mintákat, pl:

[link]

[link]

2017. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az érték is mérvadó lehet. 200-nál én javasolnám a szerződést. Alacsonyabb értékhatárnál volt, hogy megkérdeztem, volna-e kifogása ellene, és mikor papírt kezdett keresni, akkor mondtam, hogy nem kell. Na, egyszer valaki egy 140 ezres objektívnél mereven visszautasította a szerződésírást, akkor rögtön köszöntem, és távoztam.
2017. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2017. jan. 15. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!