Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen használt fényképezőgépe...

Milyen használt fényképezőgépet ajánlanátok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni fotózgatni egy "normális" fényképezőgéppel, eddig csak telefonnal fényképezgettem (Lumia 930) , de elszeretnék kezdeni egy kicsit komolyabban foglalkozni vele, csak az a gond, hogy a fényképezőgépek specifikációaikhoz semmit sem értek, nem tudom melyiket érdemesebb megvenni, milyen értékeket kell figyelni, esetleg tanácsokat is adhatnátok a fényképezéssel kapcsolatban. Főleg tájképeket szoktam/szeretnék fotózni. Tudnátok ajánlani gépeket használtan 70-80 ezer körül, esetleg optikákat(ezekhez sem értek)?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2017. jan. 21. 14:50
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Átgondoltam, lehet hogy rászánnék 100-110 ezret is :)
2017. jan. 21. 14:54
 2/23 A kérdező kommentje:

Annyi kimaradt, hogy néha közelebbi dolgokat is fényképezek, pl. egy autó, növény, stb. . Esetleg pár kép amit eddig készítettem:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. jan. 21. 15:08
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Kár, hogy ilyen sok pénzed van, időd meg semmi. Sokkal jobb lenne, ha időd lenne, akkor ugyanis már rég nekiállhattál volna tanulni, ismerkedni ezzel a szép hobbival. Az interneten egy csomó hasznos anyag van magyarul is, egészen az alapoktól is.


Egyből tudnád, "milyen értékeket kell figyelni", meg hogy mi az az optika.

2017. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Sajnálom, csak el szeretném kezdeni a fotózást, mivel írtam, hogy nem értek hozzá, nem tudom, hogy mennyiért érdemes gépet/kezdő gépet, ha tudok venni 50 vagy azalatt is kezdő gépet, ami jó, akkor valószínűleg azt venném inkább, mint a drágábbat.
2017. jan. 21. 15:19
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

3-as: ettől nem fog előrébb tartani! És igen fontos valamilyen szinten a lexikális tudás, de gyakorlati még fontosabb!


Mindenképp cserélhető objektíveset ajánlok, tehát milcet vagy tükörreflexest. Ebben az árban már elég nagy a választék. Igazából az objektív a döntő, nem maga a gép.

A váznál miket végy figyelembe:

- Szenzor: minnél nagyobb

- Záridő: itt is a hosszabb jó (hasznos lehet tájfotóknál)

- Raw formátum: utólagos szerkesztéseknél nagyobb teret ad

- Személyes "dolgok": fogás, márka iránti szimpátia, súly, elem vagy aksi, későbbi tartozékok, kiegészítők ára, stb.

Az objektívnél:

- nagylátószög (ekv. 28 mm-nél kisebb)

- szűk rekesz (nagy F szám)

- inkább fix, de először jól jöhet egy zoom


Kiegészítőnek szükséges pár szűrő (főként cirkuláris poláris) és egy jó minőségű állvány.

2017. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A közelebbi dolgokhoz nem lesz jó a nagylátószögű. Inkább a kit amit hozzá adnak.
2017. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, utána olvastam én is egy kicsit, most már nagyjából képben vagyok. Még egyszer köszönöm a választ! További szép napot!
2017. jan. 21. 16:02
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

És miért jobb egyből megvenni egy gépet nulla tudással és elnyomkodni az első ötezer expót anélkül, hogy bármi fogalma lenne arról, mit csinál?


Amíg azon gondolkodik mit vegyen, nyugodtan nekiállhatna az elméleti alapok elsajátításának. Már ha komolyan érdekelné ez a hobbi.


Sokkal valószínűbb azonban, hogy egy újabb Pistike Photography fog születni, aki megveszi a belépő dslr-kitet mert mindenki azt javasolja, aztán tüzel mindenre ami mozog - és csodálkozik, hogy nem lesz belőle két hónap alatt elismert fotográfus.

2017. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy ő fotós akar lenni? Lehet, hogy csak szereti csinálni, ahhoz meg nem kell tanfolyamra mennie.

Az igazi fotósoknak is a könyv csak egy alap, a szöveget mindenki be tudja magolni.

2017. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

"Az igazi fotósoknak is a könyv csak egy alap"

Márpedig alap nélkül nem lehet építkezni.


"a szöveget mindenki be tudja magolni"

Látom, pont rólad beszélek. Nem bemagolni kell. Semmit nem kell bemagolni, ez nem az Anyám tyúkja, amit majd kikérdez a tanítónéni.


Ellenben ha nem vagy tisztában az alapokkal (záridő-rekesz-érzékenység trió, mélységélesség, kompozíció, fények használata, stb), akkor nyomkodhatod az expógombot akármeddig. Ezeket nem bemagolni kell hanem megérteni - és alkalmazni.

2017. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!