Vetti911 kérdése:

Szerintetek melyik a jobb? Elemes- vagy akkumulátoros fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy fényképezőgépet...Nikon coolpix b500. Ez a gép tudtommal elemes és ennek nagyon nem örülök, mert van egy kis gépem ami szintén elemes és nem viccelek, 10 perc alatt lemerül. Szerintetek ez mitől van? És mit tanácsoltok megvegyem a Nikont? Vagy vegyek másikat? Ha igen milyet? Előre is köszi:)

2017. márc. 2. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elemes gépeknek van egy látszólag "óriási" előnyük. Legyél a világ bármely pontján, rövid időn belül tudsz vásárolni ceruza elemet a gépedbe, és már mehet is a fotózás. Viszont, ha akkumulátoros géped van illik tartalék akksival is rendelkezned, és már meg is bukott az előző tézis. De azt is tudjuk, hogy az eredeti akksik drágák, de a jó hír az, hogy rengeteg féle fajta és megbízható (pl.: Realpower) utángyártott akksit lehet kapni viszonylag olcsón.

A Li-ion akkumulátoroknak viszon az az "óriási" előnyük a ceruza akkumulátorokkal szemben, hogy nem kell megvárni a lemerülésüket, bármikor rálehet tölteni, és így jobban lehet ügyelni a töltöttségi szintjüket.

A ceruza akksiknak egy kicsit macerásabb a karbantartása.

Mivel a ceruza akksik többnyire nem Li-ionosak, hanem Ni-Cd (Nikkel kadmium) ezért ezek rendelkeznek az úgynevezett "memória effektussal".

Ami azt jelenti, hogy ha nem várjuk meg a lemerülésüket, és úgy tesszük töltőre, hogy még rendelkezik leadható kapacitással, akkor ezt a kapacitását elveszti, és így értelem szerűen az eredeti kapacitáshoz képest már csak kevesebbet tud majd felvenni.Ha erre nem figyelünk akkor idővel ez a kapacitás teljesen elvész és idő előtt ki lehet dobni.

Én erre azt találtam ki, hogy vásároltam egy két ceruzaelemes zseblámpát, és a lemerült ceruza akksikat én a zseblámpával teljesen lemerítem, és majd csak akkor teszem töltőre, ha már a zseblámpa sem világít. Elmondhatom, hogy így már 5 éve használom ugyanazokat a Panasonic Eneloop akksikat a fényképezőgépemhez.

De az sem mindegy, hogy milyen a töltőd.

Akciósan vásároltam egy eredetileg 10ezer forintos Duracell akksitöltőt. Jelzi ha nem vesz fel töltést az akksi, érdemesebb ilyenbe beruházni hosszabb távon megéri.

2017. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell attól tartanom, hogy nagyon gyorsan lemerül., úgy mint az előző? "Nyugodtan" megvehetem azt a Nikont?

Köszönöm a választ:)

2017. márc. 3. 05:22
 3/7 Szirty ***** válasza:

"Mivel a ceruza akksik többnyire nem Li-ionosak, hanem Ni-Cd (Nikkel kadmium) ezért ezek rendelkeznek az úgynevezett "memória effektussal"."


Ez elég nagy tévedés! NiCd viszonylag ritka már. Jellemzően az AA akkuk NiMh típusúak.

2017. márc. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Igaz, a Nikkelben biztos voltam, a másikat csak googliztam....


Nyugodtan veheted a gépet, meg hozzá jó fajta akksikat és nem lesz gond velük. Az már más kérdés, hogy esetleg egy Pana FZ200-as jobb vétel lenne számodra. De az sajna drágább mulatság is.

2017. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem merül le 10 perc alatt, csak nem teljesíti a gép követelményeit. Valami nevezetlennel történt ez, vagy híresebb gyártmánnyal?
2017. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ha a régi géped nagyon gyorsan lemerül, akkor vagy nem jó elemeket használsz hozzá, vagy valami meghibásodott benne és ezért nem megfelelően érzékeli/használja az áramot, amit az elemektől kap. érdemes elvinni szervizbe és megnézetni, hogy mi a baja, mert ez nem normális és nem azért van, mert elemes a gép.

azt fontos tudni, hogy az alkáli ceruzaelemekből két félét gyártanak és nagyon nem mindegy, hogy milyet veszel. az egyik fajta úgynevezett tartós elem NEM fényképezőgépekbe és hasonlóan nagy áramfelvételű eszközökbe való, hanem elemes órákba, távirányítókba. ezek az eszközök nagyon pici áram mennyiséget használnak, viszont sokáig akarjuk használni őket. a tartós elemeket úgy fejlesztik, hogy ezt a pici áramot le tudják adni és a természetes önlemerülésük minél kisebb legyen, vagyis magától ne merüljön le gyorsabban az elem, mint használatban.

az olyan nagy áramfelvételű eszközökbe, mint a fényképezőgépek nem érdemes "tartós" elemet tenni, mert a gép egyszerre sok áramot vesz fel és mindegy, hogy mennyi az elem önkimerülése, mert a gép úgyis egyszerre hirtelen lemeríti. ilyenek pl. a Duracell és más "power" elemek. ilyet próbálj a fényképezőgépbe tenni.

kicsit olyan ez, mint az ivás. ha csak iszogatsz dumcsizás közben, akkor jópofa a pohár szélén az esernyő és csak szürcsölgetsz a szívószálon keresztül. de ha sportolás után baromi szomjas vagy, akkor nem szórakozol szívószállal, sőt pohárral sem, hanem üvegből, vagy akár vödörből is iszol...


ahogy már írták, a ceruza elemes gépekhez is tudsz bele való NiMh ceruza akkukat használni, amikkel ugyanolyan jól, vagy akár még jobban is fog működni, mint az alkáli elemekkel, de az elemekkel is jóval tovább kell működnie, mint 10 perc.


a ceruza akkus gépek nagy előnye ahogy írták, hogy az AA (vagy esetleg AAA) elemek szabványosak, így az elem/akku bármikor lemerül, meghibásodik, elhagyod, csak bemész egy boltba és veszel hozzá fillérekért elemet, amivel tudod használni.

sőt ma már szinte minden sarkon árulnak olyan tölthető akkukat is, amiket eleve feltöltve árulnak és ezt a töltést akár egy évig is képesek megtartani.


az akkus gépek előnye, hogy a Li-Ion akkuk kisebb méretűek, más áramleadásúak, mint az AA és AAA elemek, így az egész gép is kisebb lehet. az is előny, hogy a gép árában a töltő és az akku is benne van, így az nem jelent plussz tételt, míg a ceruza elemes gépekhez általában csak egy szet elemet adnak, ha tölthetőt akarsz használni hozzá, akkor azt neked kell megvenni - arról nem is beszélve, mennyibe kerül, ha mindig elemet veszel bele. viszont a gyári akkus gépekhez nem tudsz minden sarkon venni elemet, ha a gyárit elfelejted feltölteni, vagy lemerül, úgyhogy cipelheted a töltőt, vagy venned kell (jóval drágábban, mint elemet) tartalék akkut is hozzá.

még egy faktor, amit érdemes figyelembe venni, hogy annak jóval kisebb az esélye, hogy más is ugyanolyan gyári akkut használ, mint a te géped, mert még egy gyátón belül is más-más akkukat használnak a különféle fényképezőgépek. szóval ahhoz iszonyatos mázli kell, hogyha épp lemerül az akksid, akkor valakitől pont ugyanolyat tudsz kölcsönkérni. viszont a ceruza elem szabványos és jóval nagyobb az esélyed, hogy olyan embert találsz, akinél ceruza elem/akksi van tartalékba, vagy mert az ő gépe is azzal megy, vagy mert ha más nem, akkor a vakujába kell és ezért tart magánál.


szóval a ceruza elem biztonságosabb és költséghatékonyabb lehet, félni nem érdemes tőle. én mondjuk nem biztos, hogy ezt tekinteném döntő tényezőnek. a gép tudása, paraméterei döntsenek, ezt pedig csak körülménynek tekintsd inkább!

2017. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!😊
2017. márc. 4. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!