Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy tükörreflexes gépen ki...

Egy tükörreflexes gépen ki lehet kapcsolni a tükörreflexet?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy elektronikus zárral működjön a gép és ne redőnyzárral és ne csapkodjon a tükör.
2017. márc. 27. 11:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Vannak olyan DSLR-ek,amikben van Mirror Lock-up,azaz tükör felcsapás.
2017. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

De apa, csak téged meg a vérpistikéket érdekel az expószám "elpazarlása" meg a zárcsere...

Valójában az egy jelentéktelen tétel ahhoz képest, mennyibe került a felszerelésem, vagy hogy milyen bevételre tesztek szert cserébe.


Olyan ez, mintha amiatt nyafognál, hogy fékezéskor kopik a fél az autón, jobb lenne lukat vágni a padlólemezre, hogy talppal lehessen lassítani.


Felesleges.


Aki nem tud 50-100 ezer expó után egy harmincezres zárcserét megengedni magának, annak nem való dslr.

2017. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Vannak olyan gépek amelyek árához képest elenyésző a 30ezer forintos zárcsere és vannak olyanok amiknél nem.


Nézőpont kérdése. De azért 30 ezer HUF még mindig jobb helyen van az én zsebemben mint a szerelőjében.


És ha valaki össze tud kuporgatni 150-170 ezer HUFot inkább vegyen egy DSLR-t mint egy kompaktot még akkor is ha oda kell figyelnie a képek puffogtatára...

2017. márc. 28. 00:17
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Na ez az, 172ezerért pont nem dslrt vettem, hanem egy FZ1000-ret...:)
2017. márc. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

"Vannak olyan gépek amelyek árához képest elenyésző a 30ezer forintos zárcsere és vannak olyanok amiknél nem."

Teljesen mindegy. Ha nem tudsz valamit megfizetni, nem kell megvenni. Ilyen egyszerű. Ha csak azért akarsz dslr-t venni, mert attól érzed magad janinak, régen rossz. Ha pedig szükséged van rá, akkor ez a tétel lesz az utolsó a sorban, ami érdekelni fog.


"De azért 30 ezer HUF még mindig jobb helyen van az én zsebemben mint a szerelőjében."

Persze. És a kenyér ára nincs jobb helyen a te zsebedben mint a közértesében? Ne egyél kenyeret!


"És ha valaki össze tud kuporgatni 150-170 ezer HUFot inkább vegyen egy DSLR-t mint egy kompaktot"

Ökörség. Ha valaki összekuporgat ennyi pénzt, az olyan gépet vegyen amilyenre szüksége van és ami az igényeinek megfelel, ne olyat, amire a szomszéd azt mondja hogy menő.


Nem érzed, mennyire nem vagy következetes? Vagyis dehogynem: pont azt szajkózod, amit a fogyasztói társadalom elvár: az ember akarjon dslr-t venni, mert csak akkor lesz valaki - közben meg amiatt picsogsz, hogy drága a százezer expó utáni zárcsere, tehát mennyire nem éri meg a dslr.


Bakker, tudod mennyi a százezer expó? Átlag pistikének tíz év! Aki meg egy-két év alatt ellövi, az nem pistike hanem ebből él és leszarja.

2017. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

És szerinted ha valakinek csak annyi pénze van amennyit össze bír rá kuporgatni akkor nincsen szüksége DSLR-re?

És aki nem szeretne 30ezer HUFért zárat cseréltetni, ha nem muszáj az azért vesz DSLRt mert janizni szeretne vele? mmm...


Node tény hogy nem én vagyok az aki itt mindenki rábeszél a Canon 1300Dre aki idejön hogy van max120re egy gépre...

2017. márc. 28. 19:21
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

"És szerinted ha valakinek csak annyi pénze van amennyit össze bír rá kuporgatni akkor nincsen szüksége DSLR-re?"

De ember, értsd már meg, hogy nem kell minden héten zárat cserélni! Százezer expó! Az kurvvasok!


Komolytalan vagy.

2017. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

100 ezer expo? Előbb még 50 ezerről is szólt a dal...


Node nem én vagyok az, aki látatlanban megítél másokat, hogy ki janizik meg ki nem.

És eldönti mások helyett, hogy mire van szüksége és mire nincs...


Én vagyok komolytalan? :))

2017. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Te inkább ne szólj bele. Az általad emlegetett tükörfelcsapásnak semmi köze a témához...
2017. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!